Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXXI Niedziela zwykła. Witamy w naszej parafii o. Oblata Maryi Niepokalanej z Bodzanowa, który głosi nam dziś kazania. Zachęcamy, by po Mszy św. zakupić kalendarz misyjny jako cegiełkę na misyjną działalność zgromadzenia.

2. Dziś jeszcze o g. 17.15 i w najbliższych dniach (do czwartku) będziemy odmawiać modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

3. Msza św. szkolna w czwartek o 16.45. Prosimy, by dzieci przynosiły ze sobą książeczki Droga do nieba.

4. W piątek przedstawiciele młodzieży naszej parafii wyjeżdżają z ks. Arturem na weekendowe rekolekcje na Górę Św. Anny. Młodym życzymy owocnego przeżycia tych dni. Pozostałą młodzież zapraszamy również w piątek na nabożeństwo w duchu Taize do kaplicy pod kościołem NSPJ na godz. 19.00.

5. W sobotę – wspomnienie Św. Marcina, Biskupa, a w naszej ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w int. ojczyzny o g. 10.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i wszystkich Parafian wspólnego dziękczynienia za wolną Polskę, wypraszając jednocześnie pomyślność dla niej. Chcemy uczyć młode pokolenie miłości do ojczyzny, stąd tym bardziej zapraszamy rodziców z dziećmi.

6. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w salce kominkowej o g. 15.30.

8. W tym tygodniu o g. 18.40 w salce odbędą się kolejne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek – rocznik II, we wtorek – rocznik III, w środę – kl. VII, a w czwartek – kl. VI.

9. Nasza parafia w przyszłym roku na przełomie kwietnia i maja będzie organizować pielgrzymkę do Łańcuta, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, na Św. Krzyż, do Tarnowa i kopalni soli w Bochni. Program dostępny jest na ulotkach w zakrystii, również w gablocie i na stronie parafialnej. Zapraszamy do zapoznania się z nim i udziału w pielgrzymce. Zapisy wraz z zaliczką 100zł w zakrystii po Mszach św.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium i Kurii w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

11. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę.

12. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na cotygodniowe spotkania dla osób, które chciałyby choć na chwilę oderwać się od telewizora i czterech ścian i spotkać z drugim człowiekiem wzajemnie się ubogacając i wymieniając doświadczeniem. Spotkania odbywają się w piątek o g. 15.00 w domu katechetycznym.

13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

14. Zapowiedzi przedślubne:
• Patrycja Kościółek z Raciborza – Tomasz Iskra z Raciborza – Sudołu (zap. II)