Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła. Dzień naszej solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Modlitwą i ofiarą pragniemy wesprzeć naszych braci chrześcijan z Syrii.

2. O g. 15.30 spotkanie Rady Parafialnej w salce kominkowej, o 17.15 niedzielne nieszpory z modlitwą za Kościół Prześladowany.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Intencje do nowenny prosimy składać w zakrystii.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Ruch MAITRI.

5. Msza św. szkolna w czwartek o 16.45. Prosimy, by dzieci przynosiły ze sobą książeczki Droga do nieba.

6. W piątek o 19.30 zapraszamy młodzież do Domu Katechetycznego na spotkanie połączone z projekcją filmu.

7. W sobotę – spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00, które tym razem odbędzie się w SP nr 18 w ramach Dni Otwartych Szkoły.

8. W tym tygodniu o g. 18.40 w salce odbędą się kolejne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II: w poniedziałek – rocznik II, w środę – kl. VII, a w czwartek – kl. VI. Spotkanie dla rocznika III odbędzie się wyjątkowo w następnym tygodniu we wtorek 21 listopada.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Łańcuta, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, na Św. Krzyż, do Tarnowa i kopalni soli w Bochni – na przełomie kwietnia i maja 2018. Nasza parafia będzie również organizować w przyszłym roku przełomie września i października pielgrzymkę do Fatimy. Będzie to 10-dniowa pielgrzymka autokarowo-samolotowa. W programie Mediolan, Turyn, La Salette, Lourdes, Santigo de Compostella i Lizbona. Program dostępny jest na ulotkach w zakrystii, również w gablocie, na stronie parafialnej. Zapraszamy do zapoznania się z nim i udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. nasze Siostry z Annuntiaty będą kwestować na misyjną działalność swojego zgromadzenia.

11. W naszej parafii trwa peregrynacja kopii obrazu MB Raciborskiej. Osoby pragnące zabrać obraz do swojego domu prosimy, aby wpisały się w zakrystii na listę.

12. W tym tygodniu mamy pięć wolnych intencji mszalnych na porannych Mszach św. Kto chciałby zamówić intencję mszalną, to prosimy podejść do zakrystii.

13. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na cotygodniowe spotkania dla osób, które chciałyby choć na chwilę oderwać się od telewizora i czterech ścian i spotkać z drugim człowiekiem wzajemnie się ubogacając i wymieniając doświadczeniem. Spotkania odbywają się w piątek o g. 15.00 w domu katechetycznym.

14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

15. Zapowiedzi przedślubne:
• Patrycja Kościółek z Raciborza – Tomasz Iskra z Raciborza – Sudołu (zap. III)