Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta uroczystość to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszym szafarzom, lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za służbę przy ołtarzu i życzymy dalszej gorliwości i wytrwałości. Wszystkich ministrantów zapraszamy na Mszę św. o g. 11.00, a na g. 15.30 do salki na spotkanie. „Bóg zapłać” ks. Adamowi za duszpasterską troskę o naszych ministrantów.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Tematem spotkania będzie „Modlitwa i jej rodzaje”. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym na I piętrze.

3. W środę o g. 19.30 Msza św. dla wspólnoty „Młodzi dla Kamerunu”.

4. Msza św. szkolna w czwartek o 16.45. Msza św. dla młodzieży w piątek o g. 19.30.

5. W tym tygodniu przypada również I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 6.30 w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem do Miłosierdzia Bożego Msza św. zbiorowa. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., spotkanie zaś tym razem odbędzie się 13 grudnia. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od g. 17.00 do 18.00. Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.00.

6. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie. Przed świętami będą jeszcze odwiedziny chorych 23 grudnia.

7. W sobotę spotkanie scholki dziecięcej o g. 10.00. Wieczorem o 19.30 czuwanie dla młodzieży w klasztorze Annuntiata.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele. W związku z tym młodzież naszej parafii przygotowuje kiermasz adwentowy. Będzie można zakupić wieniec adwentowy oraz pierniki. Dla dzieci, jak każdego roku, ogłaszamy konkurs na najbardziej pomysłowy i najlepiej wykonany lampion adwentowy. Są przewidziane nagrody.

9. Siostry z Annuntiaty zapraszają jak co roku na Adwentowy Dzień Skupienia: w przyszłą niedzielę dla kobiet, a 17 grudnia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. 13.30.

10. Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Łańcuta, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, na Św. Krzyż, do Tarnowa i kopalni soli w Bochni. Natomiast osoby, które się zapisały na pielgrzymkę do Fatimy proszone są o wpłatę zaliczki 500zł oraz o ksero dowodu osobistego (obie strony) albo strony ze zdjęciem w paszporcie. Na tą pielgrzymkę też jeszcze są wolne miejsca. Program obydwu pielgrzymek dostępny jest na ulotkach w zakrystii, również w gablocie, na stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na remont salki dla ministrantów w domu katechetycznym. W imieniu naszych z Sióstr z Annuntiaty składamy serdeczne podziękowania za złożone w minioną niedzielę ofiary na rzecz misyjnej działalności Zgromadzenia. Siostry zebrały 5 500zł. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej, a po Mszy św. na prośbę Ks. Biskupa, odbędzie się zbiórka na remont naszej opolskiej katedry.

12. W związku ze zbliżającym się Adwentem rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii dostępne już są świece na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł. Są też opłatki – opakowanie 5zł.

13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

14. Zapowiedzi przedślubne:
• Justyna Kukuczka z Istebnej – Radosław Kretek z Raciborza (I)
• Lidia Torchała z Raciborza – Paweł Kopeć z Dobrzenia Wielkiego (I)