Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Przed kościołem, jak co roku, nasza młodzież z rodzicami i ks. Arturem przygotowała kiermasz adwentowy. Zachęcamy więc, by zakupić wieniec adwentowy, ciasteczka i pierniki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zimowy wyjazd naszej młodzieży. Bardzo dziękujemy młodzieży i rodzicom za zaangażowanie w dekorowanie wieńców. „Bóg zapłać” również rodzinie Torchała za uwicie wieńca do kościoła.
Zapraszamy dziś jeszcze na nabożeństwo popołudniowe o g. 17.15, w czasie którego zostaną poświęcone roratnie lampiony, domowe wieńce adwentowe i wigilijne opłatki. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najbardziej pomysłowy i najlepiej wykonany lampion roratni.

2. Siostry z Annuntiaty zapraszają jak co roku na Adwentowy Dzień Skupienia: dzisiaj dla kobiet, a 17 grudnia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00.

3. Tradycyjnie w okresie adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o g. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę roraty dla dorosłych (prosimy, by przynieść ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik).

4. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Barbary. Msza św. żyjących i ++ górników o g. 9.00.

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To dzień naszej modlitwy w int. dzieci poczętych oraz rodzin oczekujących dziecka i pragnących mieć potomstwo. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Pół godziny przed tą Eucharystią będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od g. 12.00 – 13.00 będzie tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej. Natomiast podczas Mszy św. o g. 16.45 dzieci I komunijne otrzymają poświęcony medalik Matki Bożej, a wieczorna Eucharystia o g. 18.00 będzie sprawowana w int. Dzieci Maryi. Zapraszamy nasze dziewczęta i ich rodziny.

7. W sobotę spotkania dla kandydatów, ministrantów, lektorów i scholki dziecięcej o stałych godzinach.

8. W przyszłą niedzielę w klasztorze Annuntiata odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZIN. Gościem specjalnym będzie dr. Wanda Półtawska, która w ramach projektu RODZINA GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA wygłosi konferencję na temat „Miłość w działaniu. Jedność w wychowywaniu dzieci”.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów na wschodzie Polski oraz do Fatimy, które odbędą się w przyszłym roku. Program obydwu pielgrzymek dostępny jest na ulotkach w zakrystii, również w gablocie i na stronie parafialnej. Osoby, które już zapisały się do Fatimy proszone są o wpłatę zaliczki 500zł oraz o ksero dowodu osobistego (obie strony) albo strony ze zdjęciem w paszporcie. Zapisy na pielgrzymki w zakrystii.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziś jeszcze po Mszy św. na prośbę Ks. Biskupa, odbędzie się zbiórka na remont naszej opolskiej katedry. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka na potrzeby naszych braci chrześcijan w krajach byłego Związku Radzieckiego, na tzw. Kościoły Wschodnie.

11. W zakrystii są już świece na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł oraz opłatki – opakowanie 5zł. Parafialny Zespół Caritas, jak przed rokiem, zachęca by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z długą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

13. Zapowiedzi przedślubne:
• Magdalena Bosianek z Raciborza – Szymon Wójtowicz z Raciborza (I)
• Justyna Kukuczka z Istebnej – Radosław Kretek z Raciborza (II)
• Lidia Torchała z Raciborza – Paweł Kopeć z Dobrzenia Wielkiego (II)