Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Duchowo złączeni z naszymi braćmi w krajach byłego Związku Radzieckiego modlimy się i materialnie wspieramy – ofiarą do puszek – Kościoły na Wschodzie. Zapraszamy dziś jeszcze nabożeństwo adwentowe o g. 17.15. Natomiast w klasztorze Annuntiata od godz. 9.30 trwa ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZIN. Gościem specjalnym będzie dr Wanda Półtawska, która w ramach projektu RODZINA GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA wygłosi konferencję na temat „Miłość w działaniu. Jedność w wychowywaniu dzieci”.

2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę roraty dla dorosłych (prosimy, by przynieść ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik).
3. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania – wspólne dla obydwu grup: w poniedziałek – rocznik II, we wtorek – rocznik III, w środę – klasa VII i w czwartek – kl. VI. Spotkania będą w kościele.
4. Kapituła medalu im. Ks. Prałata Stefana Pieczki serdecznie zaprasza na koncert Leopolda Twardowskiego podczas którego odbędzie się wręczenie medali „UNITAS IN VERITATE”. Koncert odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia o godz. 18.30 w Raciborskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.
5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieust. Pomocy. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.
6. Spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych odbędzie się w środę o g. 18.00 w salce kominkowej.
7. W czwartek o godz. 18.30 w Domu Formacyjnym w Miedoni odbędzie się spotkanie Bractwa Św. Józefa
8. W sobotę spotkania dla kandydatów, ministrantów, lektorów i scholki dziecięcej o stałych godzinach.
9. W sobotę od g. 8.00 zapraszamy Panie i Panów do świątecznego sprzątania naszego kościoła. Prosimy, by wziąć ze sobą odpowiedni sprzęt.
10. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w II Święto Bożego Narodzenia odbędzie się w najbliższą sobotę o g. 19.00 w kościele.
11. W przyszłą niedzielę Siostry z Annuntiaty zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00.
12. Również w przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół Caritas będzie organizował kiermasz z ozdobami świątecznymi własnoręcznie robionymi. Początek od g. 9.00.
13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów na wschodzie Polski oraz do Fatimy, które odbędą się w przyszłym roku. Program obydwu pielgrzymek dostępny jest na ulotkach w zakrystii, również w gablocie i na stronie parafialnej. Osoby, które już zapisały się do Fatimy proszone są o wpłatę zaliczki 500zł oraz o ksero dowodu osobistego (obie strony) albo strony ze zdjęciem w paszporcie. Zapisy na pielgrzymki w zakrystii.
14. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. odbędzie się zbiórka na tzw. Kościoły Wschodnie. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na renowację starej monstrancji, kielicha mszalnego i paten. Bardzo dziękujemy rodzinom, które na ten cel złożyły już ofiarę oraz podarowały złote obrączki i biżuterię, gdyż w taki sposób też możemy się ze złotnikiem rozliczyć. Gdyby ktoś jeszcze chciał taki dar złożyć na ozłocenie naszej monstrancji, to prosimy o kontakt z proboszczem.
15. W zakrystii są świece na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł oraz opłatki – opakowanie 5zł. Parafialny Zespół Caritas zachęca by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z długą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła. Za już złożone dary serdecznie dziękujemy.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydania czasopism: Różaniec i Anioł Stróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
17. Zapowiedzi przedślubne:
• Magdalena Bosianek z Raciborza – Szymon Wójtowicz z Raciborza (II)
• Justyna Kukuczka z Istebnej – Radosław Kretek z Raciborza (III)
• Lidia Torchała z Raciborza – Paweł Kopeć z Dobrzenia Wielkiego (III)