Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominamy, że dziś Msza św. z 12.30 jest przesunięta na g. 13.00, a Mszy św. o 13.30 nie będzie. O g. 16.00 Msza św. Pasterkowa dla dzieci i osób starszych.

2. Wieczorem, pojednani z Bogiem i bliskimi, zasiądziemy do wieczerzy. Zadbamy, by była wspólna modlitwa (tekst w DN i GN), odczytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, przełamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne, będziemy też pamiętać o wspólnym kolędowaniu. Zachęcamy do pielęgnowania naszych świątecznych zwyczajów – zachowanie wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, a o północy do udziału w Pasterce.

3. Msze św. w I i II Święto Bożego Narodzenia będą sprawowane zasadniczo w porządku niedzielnym (Msza św. z 13.30 będzie o 13.45). W I święto nie będzie Mszy św. o 6.30 i nabożeństwa popołudniowego. Na nabożeństwo kolędowe zapraszamy w II Święto o 17.15.

4. Po Świętach trwa Oktawa Bożego Narodzenia. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszy św. W środę przypada Święto Św. Jana, Apostoła. Po Mszach św. zostanie poświęcone wino ku czci Św. Jana. Prosimy wino przynieść ze sobą. Dodatkowa Msza św. o g. 10.00.

5. W czwartek przypada Święto Św. Młodzianków. Dzieci naszej parafii oraz rodziców z najmłodszymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. w int. dzieci i rodziców o g. 10.00. Po Eucharystii dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

6. Od środy rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Bardzo prosimy, by na wspólnej modlitwie zgromadziła się cała rodzina. Na stole niech będzie krzyż, świece i rodzinne Pismo św., a dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty z religii, zaś gimnazjaliści „Dzienniczki” katechezy przyparafialnej. Kolędę będziemy rozpoczynać od g. 15.00, a w soboty od g. 10.00. Plan został nieco skorygowany (dotyczy ulic Zamoyskiego 13 i Żorskiej 33 i 35). Za zmianę przepraszamy. Z racji kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać rano albo w sobotę do 9.30.

7. Po konsultacjach z Duszpasterską Radą Parafialną informujemy, że ofiary kolędowe zamierzamy w tym roku przeznaczyć na remont kolejnych sal Domu Katechetyczego. Za zrozumienie tych potrzeb „z góry” serdecznie dziękujemy.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Św. Rodziny i zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne w int. rodzin naszej parafii o g. 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. W „Sylwestra” nie będzie już Mszy św. wieczornej o g. 18.00.

9. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na bieżące potrzeby parafii. Bardzo dziękujemy również za indywidualne ofiary przelewane na konto naszej parafii. „Bóg zapłać” za dary w postaci złotej biżuterii ofiarowane na ozłocenie naszej starej monstrancji. Kolekta na Pasterce, jak co roku, będzie przeznaczona na wsparcie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, tj. na Dom Matki i Dziecka oraz Ośrodek Adopcyjny w Opolu. W I święto kolekta na potrzeby naszej parafii, a w II święto na Wydział Teologiczny w Opolu.

10. Bardzo dziękujemy tym osobom, które pracowały przy dekorowaniu kościoła na święta. „Bóg zapłać” za poświęcony czas.

11. W zakrystii są ostatnie już świece na wigilijny stół (czerwone) oraz opłatki, są również buteleczki z wodą święconą (3zł). Przy balaskach pali się światełko betlejemskie. Zachęcamy, aby sobie odpalić i by towarzyszyło nam podczas wigilijnej wieczerzy.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, świąteczne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Różaniec i Anioł Stróż. W okresie świątecznym nasza biblioteka będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 11 stycznia.