Please update your Flash Player to view content.

1. Dzisiejszą Niedzielą Św. Rodziny kończymy kolejny rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynne w int. rodzin naszej parafii o g. 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. Nie będzie już dzisiaj Mszy św. wieczornej o g. 18.00.

2. Jutro – Nowy Rok. Tego dnia przypada Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane, a więc każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Nie będzie jutro pierwszej Mszy św. o g. 6.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o g. 18.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Ze względu na kolędę prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty wcześniej przed Mszą św.

4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). To święto nakazane i każdy katolik powinien wziąć udział we Mszy św. Porządek Mszy św. – niedzielny. Nie będzie tego dnia nabożeństwa, ponieważ Ks. Dziekan Adrian Bombelek zaprasza do udziału w IV Raciborskim Orszaku Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy „nerce” o g. 14.00 i przejdzie ulicami miasta do Rynku Głównego. Po drodze będą wystawiane jasełka, także przez nasze dzieci i młodzież. Zapraszamy wszystkie rodziny. Dzieci prosimy, aby się przebrały w stroje aniołów, pasterzy, rycerzy czy króli albo nałożyły na siebie kolorowe szaty. Najlepsze stroje zostaną nagrodzone. Na zakończenie, na Rynku będzie wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem. Wieczorem o 18.15 w kościele Św. Mikołaja odbędzie się koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów, a wystąpią artyści związani z ziemią raciborską, ponadto Sekcja Instrumentów Dętych Wojewódzkiej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Katowic, Zespół Instrumentów Smyczkowych Prywatnej Szkoły Muzycznej z Rydułtów oraz zespół Miraż. Serdecznie zapraszamy.

5. W uroczystość Trzech Króli będziemy błogosławić wodę, kadzidło i kredę. Zachęcamy, przynieść ze sobą wodę do poświęcenia albo zakupić w zakrystii buteleczkę z wodą już poświęconą (3zł). Święto Objawienia Pańskiego jest dniem modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. Kolekta będzie przeznaczona na misje, a dzieci z Grupy Misyjnej s. Elżbiety wystąpią w inscenizacji i po Mszach św. będą zbierać ofiary jako kolędnicy misyjni na potrzeby dzieci z krajów misyjnych.

6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Mszy św. o g. 13.30 będzie w int. rocznych dzieci oraz tych, które zostaną ochrzczone. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 19.00 w kościele.

7. Od wtorku będą kontynuowane odwiedziny kolędowe.

8. W tym tygodniu na Mszach porannych mamy wolne intencje mszalne – zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do sanktuariów na wschodzie Polski proszone są o wpłatę kolejnej raty w wysokości 300zł. Jednocześnie przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na tą majową pielgrzymkę oraz do Fatimy, która odbędzie się na przełomie września i października przyszłego roku.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby parafii. W uroczystość Trzech Króli kolekta zostanie przeznaczona na misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziękujemy również za składane ofiary kolędowe.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny.
W zakrystii: buteleczki z wodą święconą (3zł).