Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV niedziela zwykła. Zapraszamy dzisiaj o g. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu chórów UNISONO i BEL CANTO. Dzisiaj po Mszach św. i po koncercie odbędzie się kwesta „Młodych dla Kamerunu” na budowę kompleksu edukacyjnego w Kamerunie.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. w int. kapłanów, naszych kleryków i powołań kapłańskich i zakonnych, po Eucharystii nabożeństwo o powołania. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od g. 17.00 do 18.00.

3. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata oraz Jego Matkę Maryję, którą tytułujemy Matką Bożą Gromniczną. Zapraszamy do udziału we Mszy św. Oprócz porannej i wieczornej Eucharystii będzie dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Na Msze św. prosimy przynieść ze sobą gromnice zaopatrzone w okapnik, które na nowo poświęcimy. W Święto Ofiarowania Pańskiego przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy naszą modlitwą i ofiarą wspierać siostry zakonne i zakonników.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika. Po Mszy św. rano i wieczorem będziemy udzielać błogosławieństwa gardła ku jego czci.

5. W sobotę ks. Proboszcz obchodzi kolejną rocznicę urodzin. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.

6. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii, a za tydzień na Seminarium Duchowne w Opolu i pozostałe instytucje diecezjalne. W święto Ofiarowania Pańskiego odbędzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

7. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne – w czwartek i w niedzielę o g. 6.30. Osoby, które chciałyby zamówić Mszę św. prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii dostępne są czasopisma: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

9. Przed tygodniem zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Informujemy, że w tym roku odwiedziliśmy 1655 mieszkań (w 2017: 1632). Podczas kolędy spotkaliśmy w naszych domach 3705 osób (w 2017: 3953). Bardzo dziękujemy za serdeczną atmosferę tych spotkań, za poczęstunki, duszpasterskie sugestie oraz za ofiary składane ministrantom oraz te składane na ręce księdza. Zgodnie z zapowiedzią ofiary z tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na remont sal i toalet Domu Katechetycznego. „Bóg zapłać” również za ofiary przelewane bezpośrednio na konto naszej parafii.

10. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom z racji rozpoczynających się ferii zimowych życzymy błogosławionego czasu odpoczynku, a wyjeżdżającym bezpiecznej drogi i powrotu do domu.