Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo. Z racji przeżywanego w Kościele Roku Ducha Św. będzie to nabożeństwo do Ducha Św.

2. Jutro przypada wspomnienie Św. Agaty. Po Mszach św. będziemy błogosławić chleb ku jej czci.

3. Dzieci i młodzież mają swoje zimowe ferie. Z tej racji nie będzie w tym tygodniu Mszy św. szkolnej.

4. Ministranci, dzieci ze scholki i młodzież jutro wyjeżdżają z ks. Adamem i ks. Arturem do Zakopanego. Wyjazd z parkingu przy kościele.

5. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

6. Również w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Wszystkich seniorów naszej parafii oraz chorych, których można do kościoła przywieźć zapraszamy na specjalne nabożeństwo z udzielaniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim o g. 16.00. Prosimy krewnych i sąsiadów o przywiezienie chorych i starszych do kościoła albo o zgłoszenie osoby, którą możemy busikiem przywieźć. Po nabożeństwie nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje poczęstunek dla chorych i starszych w salce kominkowej. Bezpośrednio po tym nabożeństwie w kościele rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę na Seminarium Duchowne w Opolu i pozostałe instytucje diecezjalne. Informujemy też, że przed tygodniem Młodzi dla Kamerunu zebrali 3981zł z przeznaczeniem na budowę kompleksu edukacyjnego w Kamerunie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Za tydzień kolekta na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii.

8. Rozliczającym się z podatku zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Sebastiana Osadców i Nicole Heider. Numery KRS zostały podane na parafialnej stronie.

9. Dziękujemy Paniom, Panom i młodzieży za pomoc w rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowych. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.

10. W minionym tygodniu wróciła po renowacji nasza stara monstrancja. Koszt renowacji: 2000zł. Bardzo dziękujemy tym, którzy podarowali złotą biżuterię oraz złożyli ofiary na ten cel. Dzięki temu będziemy mogli odrestaurować kolejne naczynia liturgiczne.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydanie czasopism: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

12. Zapowiedzi przedślubne:
• Anna Czech z Raciborza – Jacek Pytlik z Raciborza (I)