Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje. Witamy ks. Piotra Kuca z Opola – Oficjała Sądu naszej Diecezji Opolskiej, który będzie nam głosił nauki rekolekcyjne. Porządek spotkań będzie podawany na bieżąco, jest również w „Liście Parafialnym i na stronie internetowej. Spotkania rekolekcyjne dla wszystkich będą podczas Eucharystii o 9.30 i 18.00. Dla dzieci klas I-III w poniedziałek o g. 8.05, a dla klas IV-VI w poniedziałek o g. 10.50, a klasy VII i gimnazjaliści we wtorek o 10.50, a młodzież licealną i pracującą oraz kandydatów do Bierzmowania z rocznika II i III zapraszamy w poniedziałek i wtorek o 19.30. Od poniedziałku będzie również Godzina Miłosierdzia o g. 15.00. Zachęcamy też do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

2. Dziś jeszcze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00, a w klasztorze Annuntiata o g. 16.00 kolejne „Spotkanie Rodzinne”.

3. W czwartek o 16.45 Msza św. szkolna, podczas której dzieci I komunijne otrzymają poświęcony modlitewnik „Droga do nieba”. Zapraszamy do udziału również rodziców naszych dzieci.

4. W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami, a o 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży.

5. W sobotę o g. 19.30 w kościele NSPJ odbędzie się Wieczór Uwielbienia.

6. Z inicjatywy Ruchu MAITRI, jak przed rokiem, nasza parafia zadeklarowała udział w programie Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Przez 6 miesięcy będziemy wspierać jedną z rodzin z Aleppo w Syrii kwotą 510zł (łącznie 3060zł). Zbiórka do puszek na ten cel w niedzielę 4 marca.

7. Od soboty 24 lutego rusza cykl katechez przygotowujących osoby dorosłe do Bierzmowania. Spotkania będą się odbywać w kolejne soboty o g. 19.00 w salce przy parafii NSPJ. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów.

8. Siostry z Annuntiaty zapraszają na wielkopostny dzień skupienia: dla kobiet w przyszłą niedzielę, a dla mężczyzn 11 marca. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. g. 13.30. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy.

9. W sobotę zapraszamy na spotkania: kandydatów g. 9.00, ministrantów g. 9.30 i lektorów g. 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 11.00.

10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na wyposażenie sali audiowizualnej w domu katechetycznym. Podczas Gorzkich Żali będzie zbierana ofiara na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszy św. odbędzie się kwesta do puszek na misyjne potrzeby Kościoła.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż oraz wielkopostne skarbonki (1zł) dla dzieci i nie tylko, w których będziemy zbierać ofiary na funkcjonowanie łaźni Caritas dla bezdomnych w Opolu. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

12. Zapowiedzi przedślubne:
• Kinga Kogut z Raciborza – Donato Uve z Bari (Włochy) – zapowiedź I.