Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców LSO w sali audiowizualnej w domu katechetycznym (II piętro).

3. W czwartek Msza św. szkolna o g. 16.45.

4. W czwartek – w Dzień Kobiet – zapraszamy wszystkie Panie i Dziewczęta na Mszę św. o g. 18.00.

5. W czwartek o g. 19.00 Msza św. dla grupy Młodzi dla Kamerunu.

6. W piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej:
• Droga Krzyżowa z zaleckami o g. 17.00
• Droga Krzyżowa dla młodzieży o g. 19.30

7. W sobotę odbędą się zbiórki: dla ministrantów o g. 9.00, dla kandydatów o g. 9.45, a dla lektorów o 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 11.00.

8. W przyszłą niedzielę w klasztorze Annuntiata Dzień skupienia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00.

9. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

10. Osoby zapisane na pielgrzymkę do sanktuariów na wschodzie Polski na przełomie kwietnia i maja proszone są o wpłatę pozostałej należności tj. 460zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do udziału.

11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i instytucji diecezjalnych. Dziś jeszcze po Mszy św. odbędzie się kwesta do puszek na wsparcie jednej rodziny z Aleppo w Syrii, w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Przypominamy, że przez 6 miesięcy będziemy wspierać tą rodzinę kwotą 510zł (w sumie potrzebujemy 3060zł). Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii.

12. Informujemy, że domu katechetycznym zakończyliśmy remont ostatniego piętra, gdzie powstała sala audiowizualna przeznaczona do prowadzenia nauk przedmałżeńskich i różnych konferencji. Wkrótce zaprosimy Parafian na jej otwarcie. Obecnie rozpoczął się generalny remont toalet, które na czas remontu będą nieczynne. W sytuacjach nagłych należy zgłosić się w zakrystii po klucz do toalet na parterze.

13. Parafialny Zespół Caritas zachęca do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci środków czystości i produktów żywnościowych z dłuższą datą ważności. Dary dla osób z naszej parafii, którym Caritas pomaga, prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła obok chrzcielnicy. Tym, którzy już to uczynili serdecznie dziękujemy.

14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż oraz wielkopostne skarbonki (1zł) dla dzieci i nie tylko, w których będziemy zbierać ofiary na funkcjonowanie łaźni Caritas dla bezdomnych w Opolu. Mamy również książeczki „Droga do nieba” z małym drukiem (30zł) i z dużym (35zł). Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

15. Zapowiedzi przedślubne:
• Kinga Kogut z Raciborza – Donato Uva z Bari (Włochy) – zapowiedź III.