Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Dziś jeszcze w klasztorze Dzień skupienia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00.

2. W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.45, a w piątek Droga Krzyżowa z zaleckami o godz. 17.00. Młodzież tym razem zapraszamy też na g. 17.00.

3. W tym tygodniu, po Mszy św. wieczornej w salce, odbędą się kolejne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek – rocznik II, we wtorek – rocznik III, w środę – kl. VII, a w czwartek – kl. VI. Kandydatów z rocznika III, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią prosimy o metryki Chrztu św.

4. W sobotę odbędą się zbiórki: dla ministrantów i lektorów o g. 9.00, a dla kandydatów o g. 10.15. Spotkania scholki tym razem nie będzie.

5. W najbliższy piątek młodzi przygotowujący się do Bierzmowania wyjeżdżają z ks. Arturem na Górę Św. Anny na diecezjalne spotkanie młodych ŁADOWARKA. Wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej drogi i duchowych owoców spotkania. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 15.30.

6. W sobotę od g. 10.00 nasza Szkoła Podstawowa nr 18 zaprasza na Dzień Otwarty. W imieniu Pani Dyrektor i nauczycieli serdecznie zapraszamy.

7. Osoby zapisane na pielgrzymkę do sanktuariów na wschodzie Polski na przełomie kwietnia i maja proszone są o wpłatę pozostałej należności tj. 460zł.

8. Wielkopostne spotkanie Bractwa św. Józefa dla rejonu raciborskiego odbędzie się 17 marca (sobota) o godz. 15.30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

9. Informujemy, że 23 marca po Mszy św. o g. 19.00 w Kędzierzynie-Koźlu ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, która swoje zakończenie będzie mieć nad ranem w naszym sanktuarium. Zapisy i szczegóły dotyczące tras na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl
10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków parafii. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki do puszek na wsparcie jednej rodziny z Aleppo w Syrii zebraliśmy kwotę 3710zł. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków.

11. Zachęcamy również do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci środków czystości i produktów żywnościowych z dłuższą datą ważności. Dary dla osób z naszej parafii, którym Caritas pomaga, prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła obok chrzcielnicy. Tym, którzy już to uczynili serdecznie dziękujemy.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki „Droga do nieba” z małym drukiem (30zł) i z dużym (35zł). Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.

13. Zapowiedzi przedślubne:
• Klaudia Mrozek z Tworkowa – Henryk Rzytki z Raciborza (I).