Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkich czcicieli św. Józefa, zwłaszcza mężczyzn, zapraszamy na Mszę św. o g. 9.00, która będzie sprawowana w int. mężów, ojców i młodzieńców naszej parafii.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Ruchu „Maitri”.
4. W czwartek Msza św. szkolna dla dzieci o godz. 16.45.
5. W najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej zostaną odczytane zalecki za zmarłych, a następnie ruszymy Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta do kościoła NSPJ. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i młodzieżą do udziału.
6. Również w ten piątek ruszy z Kędzierzyna-Koźla Ekstremalna Droga Krzyżowa, która swoje zakończenie będzie mieć nad ranem w naszym sanktuarium. Zapisy i szczegóły dotyczące tras na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl
7. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II odbędą się: w poniedziałek – rocznik II, we wtorek – rocznik III, w środę – kl. VII, a w czwartek – kl. VI. Kandydatów z rocznika III, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią prosimy o metryki Chrztu św.
8. W sobotę od g. 8.00 świąteczne odwiedziny chorych i starszych w parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
9. W sobotę o g. 19.00 w kościele odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci podczas świąt i w miesiącu kwietniu.
10. W sobotę odbędą się zbiórki: dla kandydatów i ministrantów o g. 15.00, a dla lektorów o g. 16.00. Spotkania scholki o godz. 11.00.
11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone palmy, a przed Mszą św. o g. 11.00 odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła, zostanie też rozstrzygnięty konkurs na najwyższą i najlepiej wykonaną palmę. Natomiast nasz Parafialny Zespół Caritas będzie organizował Kiermasz Świąteczny. Zachęcamy, by kupić baranka wielkanocnego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na paczki dla uboższych parafian i naszych chorych.
12. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje spotkanie dla młodzieży ze wszystkich parafii diecezji. Spotkanie odbędzie się w auli naszego seminarium w Opolu w godz. 10.00 do ok. 21.00. Adresowane jest do wszystkich młodych od klasy 3 gimnazjum wzwyż. Wieczorem o godzinie 19.00 rozpocznie się nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy publikujemy na parafialnej stronie. Zachęcamy do udziału.
13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na remont toalet w domu katechetycznym.
14. W zakrystii są świece na wielkanocny stół (po 3zł i po 5zł) oraz niekapiące świece na Wielką Sobotę albo na piątkową Drogę Krzyżową (1zł). Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
15. Chętnych Panów prosimy o pomoc przy porządkowaniu placu kościelnego. Jutro od g. 10.00 będą przycinane gałęzie drzew na placu kościelnym – prosimy więc o pomoc w ich uprzątnięciu.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii czasopisma: Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki „Droga do nieba” z małym drukiem. Zapraszamy również do naszej biblioteki LOGOS: w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
17. Zapowiedzi przedślubne:
• Anna Dzedzyk z Raciborza – Michał Pawłowski z Raciborza (I)
• Klaudia Mrozek z Tworkowa – Henryk Rzytki z Raciborza (II).