Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy KUL. Porządek Mszy św. – niedzielny, nie będzie jednak nabożeństwa popołudniowego. Zachęcamy do przedłużenia wielkanocnej radości poprzez udział we Mszy św. w ciągu Oktawy.

2. W czwartek zapraszamy dzieci na Msze św. szkolną o g. 16.45, zwłaszcza dzieci I komunijne, którym zostanie przekazana świeca. Zapraszamy również rodziców naszych dzieci.

3. W czwartek o 18.00 Msza św. w int. kapłanów oraz o powołania do służby w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. O g. 19.30 Msza św. młodzieżowa.

4. W sobotę o g. 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Spotkanie Róż Różańcowych o g. 16.45.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przygotowane przez zespół UNISONO. Do soboty, każdego dnia o 17.45 będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

6. Dzieci, które w Wielkim Poście zbierały w skarbonkach jałmużnę na utrzymanie łaźni Caritas dla bezdomnych w Opolu, prosimy o przyniesienie skarbonek na Mszę św. w niedzielę o g. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca kwietnia. Rodziców prosimy o zgłoszenie dziecka w kancelarii parafialnej.

8. Kończąc wielkanocne uroczystości pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i naszym Gościom za udział w Triduum Paschalnym. „Bóg zapłać” Księżom Adamowi i Arturowi oraz o. Janowi za posługę w konfesjonale i przygotowanie liturgii Triduum. Dziękuję ks. Adamowi, Panu Henrykowi i wszystkim Panom i Paniom zaangażowanym przy budowaniu i dekorowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy całej służbie liturgicznej, szafarzom, Panu Stachurskiemu oraz Paniom i Panom, którzy sprzątali kościół i Paniom dekorującym ołtarze. „Bóg zapłać” Panu Józefowi za służbę w zakrystii, górnikom i naszym organistom oraz zespołowi UNISONO. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, kościołów w Ziemi Świętej oraz za dzisiejszą kolektę na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, świąteczne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydanie czasopism: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki „Droga do nieba” z małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

10. Zapowiedzi przedślubne:
• Natalia Til z Raciborza – Sebastian Krybus z Raciborza (II)
• Anna Dzedzyk z Raciborza – Michał Pawłowski z Raciborza (III)