Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O g. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przygotowane przez zespół UNISONO. Dziś za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o g. 18.00 będzie możliwość podjęcia czy odnowienia przyrzeczeń duchowej adopcji, która jest modlitwą w int. dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz modlitwy umieszczonej na deklaracji. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienia. Deklaracje do duchowej adopcji są w zakrystii. Na zakończenie Mszy św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących urodzenia dziecka. Zwiastowanie Pańskie to także uroczystość odpustowa w klasztorze Annuntiata. Suma odpustowa o g. 16.00. W imieniu naszych Sióstr serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Ruchu MAITRI.

4. W czwartek zapraszamy dzieci na Msze św. szkolną o g. 16.45, a młodzież w piątek o 19.30 na nabożeństwo.

5. W piątek przypada 5 rocznica śmierci ks. proboszcza Eugeniusza Dębickiego. Zapraszamy do udziału w wieczornej Eucharystii. Po tej Mszy św. będzie jeszcze nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Intencje do nowenny prosimy składać w zakrystii.

6. W sobotę odbędą się spotkania: dla ministrantów o g. 9.00, dla kandydatów o g. 9.45, a dla lektorów o 10.15. Spotkanie scholki o g. 11.00.

7. W tym tygodniu w domu katechetycznym odbędą się kolejne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek – rocznik II, w środę – kl. VII, a w czwartek – kl. VI. Natomiast rocznik III (grupa I i II) będzie mieć spotkanie we wtorek.

8. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza na Remont Małżeński – rekolekcje, które odbędą się w dniach 13-15 kwietnia 2018r. (piątek – niedziela) w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Remont Małżeński to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich, nie tylko tych zmagających się z problemami czy chcących umocnić swoje więzi. W trakcie trzech spotkań małżonkowie będą mogli wysłuchać konferencji, skorzystać z Sakramentu Pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Raciborski Remont Małżeński odbędzie się pod hasłem: „Rodzinne skarby. O tym, co w domu cenne”. Spotkania poprowadzi ks. dr Eugeniusz Ploch.

9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Caritas naszej diecezji. Dziękujemy dzieciom i tym wszystkim, którzy w skarbonkach Caritas zbierali jałmużnę na utrzymanie łaźni dla bezdomnych w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Seminarium w Opolu i instytucje diecezjalne.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki „Droga do nieba” z małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

11. Zapowiedzi przedślubne:
• Natalia Til z Raciborza – Sebastian Krybus z Raciborza (III)