Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Zachęceni przez Pana Jezusa „proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje…” zapraszamy na nabożeństwo o g. 17.15 oraz do udziału we Mszy św. w dni powszednie. Jednocześnie dziękujemy Apostolstwu MARGARETKA i wszystkim, którzy modlą się za powołanych i o nowe powołania w Kościele.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, a w środę Święto Św. Marka Ewangelisty.

3. Również w poniedziałek o g. 18.40 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z rocznika III. Jednocześnie przypominamy, że Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w kościele Św. Mikołaja 12 maja o g. 15.00, zaś uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 20 maja, a rocznica I Komunii św. 27 maja.

4. Dzieci I komunijne będą mieć spotkanie w kościele o g. 16.30 z ks. proboszczem: w poniedziałek – kl. IIIa, we wtorek – kl. IIIb, a w środę – kl. IIIc oraz dzieci spoza szkoły nr 18.

5. W czwartek zapraszamy dzieci na Msze św. szkolną o g. 16.45, a młodzież w piątek o 19.30 na projekcję filmu.

6. W czwartek o godz. 20.00 Msza św. ze wspólnotą „Młodzi dla Kamerunu”.

7. Wyjeżdżającym na pielgrzymkę na Wschód Polski przypominamy, że pielgrzymkę rozpoczynamy Mszą św. w przyszłą niedzielę 29 kwietnia o g. 6.30. Wyjazd bezpośrednio po Eucharystii. Jedziemy w stanie łaski uświęcającej i prosimy o zabranie ze sobą Drogi do nieba.

8. W sobotę odbędą się spotkania: dla ministrantów o g. 9.00, dla kandydatów o g. 9.45, a dla lektorów o 10.15. Spotkanie scholki o g. 11.00.

9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na opłacenie bieżących rachunków parafii. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

11. Zapowiedzi przedślubne:
• Paulina Kremer z Raciborza – Jarosław Fabiński z Raciborza (II)