Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory z adoracją Najśw. Sakramentu.

2. Od wtorku rozpoczynamy maryjny miesiąc maj i nasze nabożeństwa majowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. W dni powszednie nabożeństwa będą o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.15.

3. Jak co roku 1 maja Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza do Jemielnicy na Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono okazją do wspólnej modlitwy w int. rodzin i z rodzinami oraz do promocji Bractwa Św. Józefa dla mężczyzn. Centralny punktem święta będzie Eucharystia o g. 11.00 w kościele w Jemielnicy. Po południu o g. 14.30 będzie nabożeństwo majowe i do Św. Józefa połączone z Jarmarkiem Cysterskim. Będą również liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych – wszystko po to, aby dzień 1 maja był dobrą okazją do umacniania rodzinnych więzi z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

4. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o g. 6.30, 8.00, 9.30 i o 11.00 oraz wieczorem o g. 18.00. Dziękując MB za szczególną obecność w historii naszej ojczyzny zapraszamy do udziału w Eucharystii. Zachęcamy również, by na te świąteczne dni wywiesić naszą narodową flagę.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w środę, piątek i sobotę od godz. 17.00 – 18.00. W sobotę od godz. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Chorzy i starsi, którym posługuje ks. Artur zostaną odwiedzeni już w piątek. Dodatkowych chorych i starszych można zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

6. W piątek o 19.30 zapraszamy młodzież na Mszę św. w int. maturzystów i kandydatów do bierzmowania.

7. W sobotę rozpoczynamy czas pielgrzymkowy do naszego sanktuarium. Jako pierwsi przyjdą parafianie z Krzanowic na g. 16.00. Również w sobotę odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych o g. 16.45.

8. W sobotę o g. 19.30 w klasztorze Annuntiata odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży z modlitwą w int. tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. W czwartkową uroczystość złożymy ofiarę na rzecz naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

11. Zapowiedzi przedślubne:
• Paulina Kremer z Raciborza – Jarosław Fabiński z Raciborza (III)