Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dziś w kościele seminaryjnym nasz kleryk IV roku – Dawid Halfar – przyjmie posługę akolitatu, a wczoraj otrzymał strój duchowny – sutannę. W imieniu naszych kleryków prosimy o dalszą modlitwę w ich intencji i za nią dziękujemy.

2. Od poniedziałku do środy będziemy obchodzić tzw. Dni Krzyżowe. To czas naszej modlitwy o obfite plony ziemi i o Boże błog. w pracy. W procesjach błagalnych do krzyża połączonych z nabożeństwem majowym będziemy te łaski wypraszać: w poniedziałek o 17.15 pójdziemy do krzyża przy kwiaciarni, we wtorek o 17.15 do krzyża przy światłach, a w środę procesja będzie po porannej Mszy św. do krzyża przy kościele. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W czwartek Msza św. szkolna o g. 16.45, a bezpośrednio po niej o 17.15 majówka. Młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na nabożeństwo majowe.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Ruchu MAITRI.

5. We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

6. W środę i czwartek odbędą się pierwsze próby przed uroczystością I Komunii św. dzieci z klas III. Obecność obowiązkowa, rozpoczęcie o g. 18.40.

7. Tegoroczni kandydaci do bierzmowania również będą mieć próby przed uroczystością bierzmowania: w środę, czwartek i piątek o g. 18.30 w kościele Św. Mikołaja. Obecność obowiązkowa. Na próbę należy wziąć książeczkę Droga do nieba. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w sobotę o g. 15.00 w kościele Św. Mikołaja. Spowiedź dla bierzmowańców i ich rodzin od poniedziałku do piątku od g. 16.30-17.15. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów we wtorek o g. 19.00 w domu katechetycznym.

8. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się też kolejne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek rocznik II, w środę klasa VII, a w czwartek klasa VI.

9. Od piątku przed wieczorną Mszą św. rozpocznie się w naszym kościele nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

10. W sobotę o g. 19.00 w kościele odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

11. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z Płoni.

12. Również w przyszłą niedzielę o g. 18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, podczas którego młodzi nowo wybierzmowani będą dziękować za Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (II i III część), będzie również okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. IV część Różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.

13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry.

14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

15. Zapowiedzi przedślubne:
• Joanna Sobota z Raciborza – Mateusz Andruchowicz z Raciborza (I)