Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i zarazem 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (II i III część), będzie również okazja do spowiedzi św. O g. 18.00 uroczysta Msza św., a po niej IV część Różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Podczas tego nabożeństwa młodzi nowo wybierzmowani będą dziękować za Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, również rodziców i bliskich nowo wybierzmowanych.

2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W czwartek Msza św. szkolna o g. 16.45. Młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na projekcję filmu.

3. W czwartek nabożeństwo majowe prowadzone przez młodzież naszej parafii o g. 20.00. Nabożeństwo będzie połączone z nowenną do Ducha Św., a zakończone Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się też kolejne spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II: w poniedziałek – rocznik II, we wtorek kl. VI, a w środę klasa VII.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii św. Rozpoczęcie o g. 10.45, zaś nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci i ich rodzin o g. 16.00. Ostatnie próby dla dzieci odbędą się we wtorek i w środę po Mszy św. o g. 18.40. Rodziców naszych dzieci prosimy o posprzątanie kościoła i obejścia w piątek o g. 18.40. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę: kl. III A – g. 14.00, kl. III B – g. 14.30, kl. III C i dzieci spoza SP 18 – o g. 15.00.

6. Miasto Racibórz organizuje w sobotę zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na Ostrogu oraz obok hipermarketu E. Leclerc w godz. 8.00 – 15.00.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Informujemy zarazem, że generalny remont toalet w suterenach domu katechetycznego został zakończony, a wcześniej już została oddana do użytku sala audiowizualna na II piętrze domu katechetycznego. Dziś te pomieszczenia są otwarte i zapraszamy, by je zobaczyć. Wszystkim składającym ofiary na te remontowe cele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś jeszcze po Mszach św. zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry, a w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na odnowienie bramy kościoła.

8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

9. Zapowiedzi przedślubne:
• Helena Kijas z Raciborza – Sebastian Lipiński z Raciborza (I)
• Wioleta Lasak z Gorzyc – Michał Botorek z Raciborza (I)
• Anna Godzisz z Raciborza – Krzysztof Kurowski z Raciborza (I)
• Alina Kabelska z Raciborza – Wojciech Galwas z Raciborza (I)
• Joanna Sobota z Raciborza – Mateusz Andruchowicz z Raciborza (II)