Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dziś nabożeństwo majowe z udziałem dzieci i ich rodzin o g. 16.00. Przez najbliższy tydzień zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w majówce i wieczornej Mszy św.

2. W poniedziałek przypada II Święto Zesłania Ducha Św. – NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Jest to zarazem Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach o g. 15.00.

3. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to patronalny dzień Apostolatu MARGARETKA.

4. Msza św. szkolna w czwartek o 16.45, zaś nabożeństwo dla młodzieży w piątek o g. 19.30.

5. W sobotę przypada Dzień Matki. Nabożeństwo majowe o g. 17.15 będzie sprawowane przez wstaw. MB Raciborskiej w int. wszystkich matek. Prosimy, by przynieść ze sobą jeden kwiatek, który złożymy Matce Bożej idąc wokół ołtarza. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy się również modlić w int. żyjących i ++ Matek oraz w int. ks. Artura w 6 rocz. święceń kapłańskich i kolejnych urodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie Rocznica I Komunii św. Msza św. w int. dzieci i ich rodzin będzie sprawowana o g. 11.00. Próba przed uroczystością w czwartek po Mszy św. wieczornej, a spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.00 i w sobotę od g. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami na rowerową pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie.

8. Dzieci (9-15 lat) naszej parafii zachęcamy do wyjazdu (10 dni) z s. Elżbietą na „Wakacje z misjami” do Ocypla k. Stargardu Gdańskiego. Termin: 7-16 sierpnia br. Koszt 900zł (pobyt + podróż). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt katechetką – s. Elżbietą.

9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na odnowienie bramy kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za ofiarę na renowację małej monstrancji (1700zł) i rodzicom bierzmowańców (340zł). W przyszłą niedzielę złożymy jałmużnę postną z całego roku. Natomiast dziś jeszcze i w przyszłą niedzielę po Mszach będziemy zbierać ofiarę do puszek na dekoracje i kwiaty na ołtarze Bożego Ciała. Za wszelką ofiarność serdeczne „Bóg zapłać”.

10. W procesji Bożego Ciała pójdziemy do czterech ołtarzy: I – przy krzyżu koło kwiaciarni, II – przy krzyżu na ul. Żółkiewskiego, III – przy klasztorze Annuntiata i IV – przy ołtarzu polowym. Bardzo prosimy o pomoc w porządkowaniu tych miejsc i dekorowaniu ołtarzy oraz o kwiaty z ogrodów do sypania dla dzieci.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

12. Zapowiedzi przedślubne:
• Beata Skupien z Raciborza – Paweł Kaszny z Raciborza (I)
• Aleksandra Lechuń z Raciborza – Michał Gruszka z Raciborza (I)
• Helena Kijas z Raciborza – Sebastian Lipiński z Raciborza (II)
• Wioleta Lasak z Gorzyc – Michał Botorek z Raciborza (II)
• Anna Godzisz z Raciborza – Krzysztof Kurowski z Raciborza (II)
• Alina Kabelska z Raciborza – Wojciech Galwas z Raciborza (II)
• Joanna Sobota z Raciborza – Mateusz Andruchowicz z Raciborza (III)