Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii przeżywamy Rocznicę I Komunii św. Po południu zapraszamy dzieci, zwłaszcza I komunijne z rodzicami, do udziału w rowerowej pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie. Dziś o g. 9.30 będziemy gościć pielgrzymów z Ostroga.

2. W środę będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 9.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy adoracyjnej wg ustalonego planu. Porządek adoracji podany jest w gablocie, w Liście Parafialnym i na stronie internetowej. Adorację zakończymy Majówką o g. 17.30.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Główna Msza św., po której pójdziemy w eucharystycznej procesji, będzie o g. 9.00 przy ołtarzu polowym (dzieci I komunijne przychodzą w swoich strojach). Pozostałe Msze św. o g. 6.30, 8.00, ok. g. 12.00 (bezpośrednio po procesji) i wieczorem o g. 18.00.

4. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz przyozdobienie okien obrazami, symbolami religijnymi i flagami na trasie naszej procesji. We wtorek o 19.30 prosimy młodzież i rodziców o pomoc przy farbowaniu trocin. Pójdziemy następującą trasą: I ołtarz – przy krzyżu obok kwiaciarni, II – przy krzyżu na ul. Żółkiewskiego, III – u Sióstr w Annuntiacie, a IV – przy ołtarzu polowym. Po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na wieczorne Msze św. połączone z eucharystycznymi procesjami wokół kościoła. Z racji Bożego Ciała i nowego miesiąca zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w środę i w piątek od g. 17.00.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek – poranna Eucharystia w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Natomiast w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, a po nim Msza św. i Godzinki, po południu o 16.45 spotkanie Róż Różańcowych. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Dodatkowych chorych i starszych można zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

6. Siostry Szensztackie zapraszają na pielgrzymkę do SZENSZTATU w terminie od 16 – 21 lipca br. Szczegóły na plakacie i stronie parafialnej.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę - to jałmużna postna z całego roku. Dziś jeszcze po Mszach będziemy zbierać ofiarę do puszek na dekoracje i kwiaty na ołtarze Bożego Ciała. W Boże Ciało kolekta na potrzeby naszej parafii, a przyszłą niedzielę na seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną, a po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

9. Zapowiedzi przedślubne:
• Klaudia Marklowska z Raciborza – Piotr Kużela z Jastrzębia (I)
• Sylwia Parzych z Raciborza – Patryk Siekierzycki z Raciborza (I)
• Patrycja Piasecka z Raciborza Mateusz Nowak z Raciborza (I)
• Anna Cieślak z Bojanowa – Tomasz Szklarz z Bojanowa (I)
• Beata Skupien z Raciborza – Paweł Kaszny z Raciborza (II)
• Aleksandra Lechuń z Raciborza – Michał Gruszka z Raciborza (II)
• Helena Kijas z Raciborza – Sebastian Lipiński z Raciborza (III)
• Wioleta Lasak z Gorzyc – Michał Botorek z Raciborza (III)
• Anna Godzisz z Raciborza – Krzysztof Kurowski z Raciborza (III)
• Alina Kabelska z Raciborza – Wojciech Galwas z Raciborza (III)