Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IX niedziela zwykła. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła o g. 17.15. Zapraszamy w szczególny sposób rodziców i dzieci sypiące kwiaty. Na zakończenie eucharystycznych procesji – w czwartek, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.

2. We poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy MAITRI.

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Wieczorna Msza św. w int. kapłanów oraz o nowe powołania w Kościele. Po Mszy św. nabożeństwo o powołania.

4. Msza św. szkolna dla dzieci w czwartek o g. 16.45. Młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na nabożeństwo.

5. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

7. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się ostatnie przed wakacjami spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. Spotkania będą w kościele wspólne dla I i II grupy: w poniedziałek – rocznik II, we wtorek – kl. VI i w środę – kl. VII.

8. Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o g. 11.00 w domu katechetycznym.

9. W przyszłą niedzielę w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie przy naszym kościele, a zakończenie w kościele Św. Mikołaja. Zwieńczeniem marszu będzie Koncert Uwielbienia o g. 18.00 w kościele Św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, aby propagować wartość życia i rodziny.

10. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziś jeszcze po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z naszej biblioteki LOGOS.

12. Zapowiedzi przedślubne:
• Klaudia Marklowska z Raciborza – Piotr Kużela z Jastrzębia (II)
• Sylwia Parzych z Raciborza – Patryk Siekierzycki z Raciborza (II)
• Patrycja Piasecka z Raciborza Mateusz Nowak z Raciborza (II)
• Anna Cieślak z Bojanowa – Tomasz Szklarz z Bojanowa (II)
• Beata Skupien z Raciborza – Paweł Kaszny z Raciborza (III)
• Aleksandra Lechuń z Raciborza – Michał Gruszka z Raciborza (III)