Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w XIV niedzielę zwykłą ks. Łukasz Klęczar, tegoroczny neoprezbiter, głosi nam kazania i po Mszy św. będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dziś jeszcze o g. 14.45 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z Polskiej Cerekwi.

2. W piątek Dzień Fatimski. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (II i IV część), będzie również okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. część bolesna różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, także dzieci i młodzież, którzy przeżywają czas wakacyjnego odpoczynku.

3. Przypominamy, że 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Raciborza pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 13 sierpnia. Koszt: znaczek + autobus powrotny 50zł, a opłata za bagaż płatna przy zdawaniu bagażu 30zł. Osoby, które idą tylko na krócej, nawet jeden dzień, też powinny się zgłosić. Osoba nieletnia ma mieć wskazanego opiekuna oraz zgodę rodziców. Serdecznie zachęcamy, zwłaszcza młodych do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

4. Nasza Parafia organizuje 3 – 4 listopada br. (sobota – niedziela) wyjazd do Warszawy do Teatru Muzycznego ROMA. Tym razem pojedziemy na musical PILOCI. Serdecznie zapraszamy do udziału. Z racji przypadającej w tym roku 100 - rocznicy odzyskania niepodległości planujemy również zwiedzić Muzeum Wojska Polskiego. Zapisy wraz z zaliczką 150zł w zakrystii. Pełny koszt wyjazdu i szczegółowy program podamy w przyszłym tygodniu.

5. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na ŚDM do Panamy. Termin: od 19 stycznia do 4 lutego 2019. Koszt ok. 5500 zł. Szczegółowe informacje i zapisy www.botafe.pl

6. Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. Termin: od 16 do 21 lipca. Zapisy na www.swietomlodziezy.com

7. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziś podczas udzielania błogosławieństwa prymicyjnego, ofiarą podziękujemy ks. Łukaszowi za głoszone Słowo Boże. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. na prośbę Ks. Biskupa odbędzie się zbiórka do puszek w ramach akcji „Opolskie dla Aleppo”. Ofiarą będziemy chcieli wesprzeć budowę ośrodka pomocy psychologicznej dla dzieci w Aleppo w Syrii.

8. Zwracamy się z prośbą o chętne 2-3 osoby, które chciałyby pomagać przy sprzątaniu naszego kościoła. Nasza świątynia – wyjątkowa na ziemi raciborskiej – jak każdy nasz dom musi być każdego tygodnia posprzątana i udekorowana, a do tego potrzebne są pomocne dłonie. Bardzo prosimy o pomoc w tych pracach, a tym Paniom i Panom, którzy to każdego tygodnia robią z całego serca dziękujemy.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydanie miesięcznika: Różaniec i Anioł Sróż. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS.