Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XV niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej), a w piątek Bł. Czesława, Patrona naszej diecezji. Zapraszamy do udziału we Mszy św.

3. W odpowiedzi na prośbę Biskupa Opolskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w imieniu Papieża Franciszka wpisała do kalendarza diecezji opolskiej
obchód ku czci bł. Alfonsa Trackiego. W związku z tą decyzją dnia 18 lipca na terenie diecezji opolskiej przypada wspomnienie bł. Alfonsa Trackiego, kapłana i męczennika. Ks. Alfons Tracki, pochodzący z Bliszczyc k. Branic, został beatyfikowany wraz z 37 innymi męczennikami z czasów komunizmu w Albanii 5 listopada 2016 r.

4. Grupa Biblijna zaprasza na spotkanie z o. Przemysławem pracującym w Kolumbii. Spotkanie odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym (IIp.).

5. Przypominamy, że 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Raciborza pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 13 sierpnia. Koszt: znaczek + autobus powrotny 50zł, a opłata za bagaż płatna przy zdawaniu bagażu 30zł. Osoby, które idą tylko na krócej, nawet jeden dzień, też powinny się zgłosić. Osoba nieletnia ma mieć wskazanego opiekuna oraz zgodę rodziców. Serdecznie zachęcamy, zwłaszcza młodych do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

6. Nasza Parafia organizuje 3 – 4 listopada br. (sobota – niedziela) wyjazd do Warszawy do Teatru Muzycznego ROMA na musical PILOCI. Planujemy również zwiedzić Muzeum Wojska Polskiego oraz wjechać na taras widokowy Pałacu Nauki i Kultury. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczki 150zł. Pełny koszt wyjazdu 470zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej.

7. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na ŚDM do Panamy. Termin: od 19 stycznia do 4 lutego 2019. Koszt ok. 5500 zł. Szczegółowe informacje i zapisy www.botafe.pl

8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. na prośbę Ks. Biskupa odbędzie się zbiórka do puszek w ramach akcji „Opolskie dla Aleppo”. Ofiarą będziemy chcieli wesprzeć budowę ośrodka pomocy psychologicznej dla dzieci w Aleppo w Syrii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na ozłocenie naszego tabernakulum.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydanie miesięcznika: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS, która będzie czynna do końca lipca. W sierpniu i wrześniu będzie wakacyjna przerwa prosimy więc o zaopatrzenie się w książki na czas przerwy.