Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XVI niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy we wrześniu br. informujemy, że w poniedziałek o g. 18.30 w domu katechetycznym na II piętrze odbędzie się spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży. Serdecznie zapraszamy.

3. Ks. Artur informuje, że zbiórka dzieci ze scholki, które wyjeżdżają do Wrocławia będzie we wtorek o g. 5.40 na dworcu PKP w Raciborzu, natomiast młodzi wyjeżdżający z księdzem do Warszawy, będą mieć zbiórkę w czwartek o g. 6.00 też na dworcu PKP w Raciborzu. Wszyscy obowiązkowo powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.

4. Przypominamy, że 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Raciborza pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 13 sierpnia. Koszt: znaczek + autobus powrotny 50zł, a opłata za bagaż płatna przy zdawaniu bagażu 30zł. Osoby, które idą tylko na krócej, nawet jeden dzień, też powinny się zgłosić. Osoba nieletnia ma mieć wskazanego opiekuna oraz zgodę rodziców. Serdecznie zachęcamy, zwłaszcza młodych do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

5. Osoby zapisane na wyjazd do Warszawy do Teatru Muzycznego ROMA na musical PILOCI prosimy o wpłatę zaliczki 150zł. Miejsc wolnych już nie ma.

6. W czwartek przypada uroczystość Św. Anny, głównej Patronki naszej diecezji, zapraszamy do udziału we Mszy św.

7. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej. Suma odpustowa w niedzielę w Grocie Lurdzkiej o g. 11.00.

8. Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie również zapraszają na jubileuszowy odpust ku czci św. Anny z okazji 500-lecia kościoła Św. Anny. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Prymasa Abp Wojciecha Polaka w niedzielę o g. 11.00.

9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną przeznaczoną na renowację i ozłocenie naszego tabernakulum. Dziękujemy również za ofiarę w minioną niedzielę – na pomoc dzieciom z Aleppo w Syrii zebraliśmy 1714zł. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydanie miesięcznika: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Zachęcamy również do korzystania z naszej parafialnej biblioteki LOGOS, która będzie czynna do końca lipca. W sierpniu i wrześniu będzie wakacyjna przerwa prosimy więc o zaopatrzenie się w książki na czas przerwy.