Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XVII niedziela zwykła. O g. 14.45 będziemy dziś jeszcze gościć pielgrzymkę z Wojnowic, a o g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Przypominamy, że 42. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Raciborza pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 13 sierpnia. Koszt: znaczek + autobus powrotny 50zł, a opłata za bagaż płatna przy zdawaniu bagażu 30zł. Osoby, które idą tylko na krócej, nawet jeden dzień, też powinny się zgłosić. Osoba nieletnia ma mieć wskazanego opiekuna oraz zgodę rodziców. Serdecznie zachęcamy, zwłaszcza młodych do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

3. W sobotę we wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya przypada patronalny dzień diecezjalnego dzieła modlitwy za kapłanów OREMUS.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji nowego miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do Sakramentu Pokuty. Spowiedź pół godziny przed Msza św., a w piątek i w sobotę od g. 17.00 – 17.55. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych i starszych w parafii. Najbliższe odwiedziny chorych w piątek 31 sierpnia.

5. W czwartek Msza św. wieczorna w int. kapłanów oraz o nowe powołania w Kościele. W piątek poranna Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego z Koronką. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem Msza św. w int. Róż Różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11.00 będziemy gościć pielgrzymów z Rudnika.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, dziękujemy również za podarowane złoto na renowację i ozłocenie naszego tabernakulum. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu oraz Kurii Diecezjalnej.

8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii kolejne wydanie miesięcznika: Różaniec, Miłujcie się i Anioł Sróż. Informujemy, że nasza parafialna biblioteka LOGOS w sierpniu i we wrześniu będzie nieczynna.