Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XIX niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Piesza Pielgrzymka Opolska do Częstochowy wyrusza jutro z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Od g. 8.00 składanie bagaży, o g. 9.00 Eucharystia, a po niej wyjście. Naszym pielgrzymom życzymy Bożego błog., dużo wytrwałości i bezpiecznej drogi. Parafian pozostających w domu zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, a więc m. in. codziennego uczestniczenia we Mszy św. i wspólnej modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy również do słuchania audycji radiowych w Radiu DOXA (87,8 FM) od godz. 19.30. Pielgrzymkę zakończy wspólna Eucharystia na jasnogórskim szczycie w sobotę o g. 11.00, która też będzie transmitowana przez Radio DOXA.

3. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (III i IV część), będzie również okazja do spowiedzi św. O g. 18.00 Msza św., a po niej część radosna różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, także dzieci i młodzież, którzy przeżywają czas wakacyjnego odpoczynku.

4. W środę przypada w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne. Msze św. o g. 9.30 i 11.30 (zmiana!) będą celebrowane przy ołtarzu polowym; suma o g. 11.30 zostanie odprawiona w int. żyjących i zmarłych Parafian, dobrodziejów naszej świątyni oraz w int. odpustowych gości. Oprawę muzyczną odpustu zapewni 30-osobowa orkiestra z Białej k. Prudnika. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty, by zyskać odpust zupełny. Dodatkowa okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od g. 17.00. W środę po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione zioła i kwiaty. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP o g. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne z Apelem Jasnogórskim przygotowane przez naszą młodzież.

5. Osoby zapisane na wyjazd do Warszawy w listopadzie prosimy o wpłatę kolejnej raty 150zł.

6. Nasza parafia jak co roku organizuje pielgrzymkę autokarową na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Wyjazd 15 września (sobota). Zapisy wraz z wpłatą 25zł w zakrystii.

7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków naszej parafii. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę specjalna na sfinansowanie renowacji tabernakulum i lichtarzy.
8. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem.