Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Narodzenia NMP. Witamy o. Krystiana Pieczkę, franciszkanina z Wambierzyc, który głosi nam dziś Słowo Boże. Dziś na sumie o godz. 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z kościoła farnego, a o 14.30 z kościoła NSPJ. Nie będzie jeszcze dzisiaj Mszy św. o g. 12.30. Nieszpory maryjne z adoracją Najśw. Sakramentu o g. 17.15.

2. Jutro dzieci i młodzież szkolna wraz z nauczycielami i katechetami rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzymy światła i mocy Ducha Św. Zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny – jutro o g. 8.00. Młodzież oraz kandydatów do Bierzmowania (od kl. 7 wzwyż) zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 19.30.

3. W środę wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty i „Dzień Adopcji Serca”. W imieniu Ruchu MAITRI zapraszamy na wieczorną Mszę św., a po niej na spotkanie w salce kominkowej rodziców adopcyjnych i wszystkich zainteresowanych.

4. W czwartek o g. 16.45 pierwsza Msza św. szkolna w int. dzieci klas pierwszych, dzieci I-komunijnych oraz klas VI rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania. Prosimy, by dzieci przyniosły plecaki i przybory szkolne do poświęcenia. Od g. 16.00 w czwartek będzie okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie tego dzieciom. Po Mszy św. szkolnej odbędzie się pierwsze spotkanie dla klas VI.

5. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. informujemy, że dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej od jutra do 15 września w godz. 16.00 – 17.00 (oprócz czwartku).

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę przypada Święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. porannej zostanie poświęcone ziarno siewne i nasiona. O g. 10.30 będziemy gościć pielgrzymkę z parafii Modzurów. Wieczorem o g. 20.00 nabożeństwo maryjne z Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dożynki parafialne. Msza św. dziękczynna w int. żyjących i zmarłych rolników i działkowiczów o g. 9.30. Prosimy o warzywa i owoce do udekorowania ołtarzy. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. o g. 12.30. Msza św. o 13.30 z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

9. W przyszłą niedzielę o g. 15.00 w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Raciborzu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy „5 Niebieskiej”.

10. Srebrnych Jubilatów Małżeńskich ks. Biskup zaprasza są do Opola w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1.

11. Zbiórka dla całej wspólnoty LSO w sobotę o g. 15.00. Spotkanie scholki parafialnej o g. 12.00.

12. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.

13. Są jeszcze wolne miejsca na Górę Św. Anny. Zachęcamy Parafian i wszystkich chętnych do wyjazdu obchody kalwaryjskie w sobotę 15 września. Zapisy wraz z wpłatą 25 zł w zakrystii.
14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem.

15. Prosimy jeszcze o słowo przedstawiciela III zakonu paulistów, którzy proponują nam Ewangelię na każdy dzień 2019.