Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIII niedziela zwykła. W naszej parafii wraz z rolnikami i działkowiczami dziękujemy za dar chleba oraz za pracę, tym którzy dla niego pracują. O g. 17.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne z adoracją Najśw. Sakramentu. Dziś jeszcze o g. 15.00 w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Raciborzu odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy „5 Niebieskiej”.

2. W czwartek przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca i okazja do spowiedzi św., a o 18.00 Msza św. z procesją wokół murów naszej świątyni. Nie będzie tym razem Mszy św. szkolnej, a dzieci wraz z rodzicami i młodzież zapraszamy na g. g. 18.00.

3. W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., a w sobotę NMP Bolesnej.

4. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I. Klasa III gimnazjum w poniedziałek, klasa VIII w środę, klasa VII w piątek, natomiast klasa VI będzie mieć wspólne spotkanie we wtorek. Kandydaci z grupy II będą nieć spotkanie w przyszłym tygodniu.

5. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. informujemy, że dziecko należy zgłosić w kancelarii parafialnej do 15 września w godz. 16.00 – 17.00.

6. W sobotę 15 września o 5.45 grupa naszych parafian wyjeżdża na Górę Św. Anny na obchody kalwaryjskie. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Proszę zabrać ze sobą prowiant, składane krzesełko oraz kto ma – książeczkę tzw. Kalwaryjkę i różaniec. Wyjazd z parkingu przy kościele.

7. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy również osoby chętne, które chciałyby włączyć się w wolontariat Zespołu Caritas.

8. W dniach 15 i 16 września br. w Raciborzu odbędzie się 27. edycja Festiwalu Spotkałem Pana. W programie przewidziano m.in. warsztaty gospel z Beatą Bednarz, konferencje, świadectwa i wieczór uwielbienia. Szczegóły na plakacie.

9. W sobotę miasto Racibórz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się na Ostrogu oraz obok hipermarketu E. Leclerc w godz. 8.00 – 15.00.

10. Ogólnopolski Projekt Misyjny Młodzi dla Kamerunu zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Wyślij kredki do Afryki". Celem akcji jest zbiórka kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą kameruńskim dzieciom w edukacji. Akcja trwa do 30 września. Przybory szkolne można składać do specjalnego pudła obok chrzcielnicy.

11. W przyszłą niedzielę o g. 14.45 będziemy w naszym sanktuarium gościć pielgrzymów z Ocic.

12. Złotych Jubilatów Małżeńskich ks. Biskup zaprasza są do Opola w przyszłą niedzielę na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1.

13. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o g. 9.00, a dla ministrantów i lektorów o 9.30. Spotkanie scholki parafialnej tym razem w piątek o g. 15.30.

14. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

15. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem.