Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXIV niedziela zwykła. Dziś jeszcze o g. 14.45 będziemy gościć ostatnią pielgrzymkę z parafii Ocice. Jednocześnie informujemy, że w tym roku nasze sanktuarium nawiedziło 23 zorganizowane pielgrzymki. O g. 17.15 nieszpory z adoracją Najświętszego Sakramentu. W ramach XXVII Festiwalu „Spotkałem Pana” dziś o g. 17.00 na Placu Dominikańskim odbędzie się koncert finałowy. Serdecznie zapraszamy

2. We wtorek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc młodzież na g. 19.00 do kościoła na krótkie nabożeństwo, a potem do salki kominkowej na spotkanie przy ciastku. W piątek Święto św. Mateusza, Apostoła. Zapraszamy do udziału w Eucharystii.

3. W środę zapraszamy rodziców dzieci I – komunijnych na spotkanie, które odbędzie się w koście o godz. 18.40 w kościele.

4. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz kandydatów do Bierzmowania z klasy VI.

5. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II. Klasa III gimnazjum w poniedziałek, klasa VIII w środę, klasa VII w czwartek.

6. Za tydzień w niedzielę zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce rodzin do kościoła św. Józefa w Ocicach. Początek wymarszu o godz. 15.00 z naszego kościoła, a nabożeństwo w Ocicach o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy! W związku z pielgrzymką nie będzie w naszym kościele nabożeństwa popołudniowego. Osoby, które nie pójdą pieszo prosimy o przyjechanie samochodem do Ocic.

7. Dożynki Diecezjalne na Górze Św. Anny odbędą się w przyszłą niedzielę. Suma dożynkowa w grocie lurdzkiej o g. 11.00.

8. Przypominamy, że do końca września trwa akcja „Wyślij kredki do Afryki”. Celem akcji jest zbiórka kredek i innych przyborów szkolnych, które pomogą kameruńskim dzieciom w edukacji. Przybory szkolne można składać do specjalnego pudła obok chrzcielnicy. Tym, którzy swój dar już złożyli serdeczne „Bóg zapłać”.

9. W sobotę odbędą się spotkania dla kandydatów o g. 9.00, dla ministrantów o g. 9.30 i dla lektorów o g. 10.15. Spotkanie scholki dziecięcej o g. 11.00.

10. Grupa Misyjna, która w naszej parafii istnieje już 32 lata, zaprasza na Różaniec w poniedziałki o g. 17.20 i na spotkania w I poniedziałek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Natomiast spotkania Koła Radia Maryja odbywają się co drugi poniedziałek każdego miesiąca o g. 16.45.

11. Bóg zapłać za złożoną kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Sróż. Mamy również książeczki Droga do nieba z dużym i małym drukiem.