Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła, o g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

2. Przez cały miesiąc październik zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o g. 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych w poniedziałek i czwartek, a młodzież zapraszamy w piątek na spotkanie w salce o g. 19.30.

3. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.45, a bezpośrednio po niej modlitwa różańcowa.

4. Jesienne spotkanie Bractwa Św. Józefa odbędzie się w środę 10 października o godz. 17.30 w kościele w Markowicach

5. W sobotę przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca fatimskiego i okazja do sakramentu pokuty, a o 18.00 Msza św. ku czci MB Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich do udziału.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 18. Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60 rocznica sakry biskupiej i 40 rocznica wyboru na tron Piotrowy. Tradycyjnie po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą edukację dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

7. Również w przyszłą niedzielę na Górze św. Anny odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego. W programie: Msza św. w Bazylice o godz. 17.00 w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców, a po niej różaniec i procesja na cmentarz do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego. Na to modlitewne spotkanie zaproszeni są rodzice dzieci zmarłych przed urodzeniem i po urodzeniu oraz wszyscy doświadczeni utratą bliskich.

8. Wyjeżdżających do Warszawy na początku listopada prosimy o wpłatę pozostałej należności, tj. 170zł.

9. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

10. W kancelarii parafialnej, godzinach urzędowania, przyjmujemy intencje mszalne na 2019 rok.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny z filmem „Sprawa Chrystusa” – to historia dziennikarza, który postanawia zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka, ponadto jest Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz modlitewniki Droga do nieba z małym i dużym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.