Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XXX Niedziela zwykła. W naszej parafii na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościmy Siostry z klasztoru Annuntiata. Po Mszy św. Siostry będą kwestować na misyjne potrzeby swojego zgromadzenia.
2. Dzieci naszej parafii zapraszamy na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie w kościele o 16.45, następnie przemarsz ulicami osiedla i zakończenie zabawą i słodkim poczęstunkiem w domu katechetycznym. Bardzo prosimy, by dzieci się przebrały za któregoś ze Świętych i miały ze sobą lampiony. Najlepsze stroje zostaną nagrodzone.
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o g. 17.15.

4. Katecheza dla dorosłych – w poniedziałek o 18.40.
5. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o g. 13.30). Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarzu „Jeruzalem” o g. 15.00. Wieczorem nabożeństwo na cmentarzu dla młodzieży – wyjście sprzed kościoła o g. 19.20. Służby porządkowe proszą o pozostawienie samochodu obok Lidla i skorzystanie ze specjalnego autobusu linii „J” kursującego bezpośrednio do bramy cmentarza Jeruzalem.
6. W piątek – Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w naszym kościele będą o g. 6.30, 9.00 (po Mszy św. różaniec z zaleckami), o g. 15.00 (na cmentarzu w kaplicy) i o g. 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, aby zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo we wtorek i w środę od 16.30, a w piątek i w sobotę od g. 17.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o miesięcznej spowiedzi.
7. Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach o g. 17.15.
8. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
9. Wyjeżdżających do Warszawy informujemy, że wyjazd będzie z parkingu przy kościele w sobotę 3 listopada o g. 5.30.
10. Róże Różańcowe zapraszamy na spotkanie w sobotę: o g. 16.30 zelatorki, a o 16.45 pozostałe Róże.
11. Miesięczne odwiedziny chorych i starszych w parafii będą tym razem wyjątkowo w piątek od g. 8.00. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Oblata Maryi Niepokalanej z Bodzanowa, a po Mszach św. będzie można zakupić kalendarz misyjny jako cegiełkę na misyjne potrzeby zgromadzenia.
13. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca listopada.
14. W minioną niedzielę 2047 osób uczestniczyło we Mszy św., a 861 osób przystąpiło do Komunii św. Przyjmując, że w naszej parafii jest 5770 osób, to stanowi 38% wiernych, zaś 42% uczestniczących we Mszy św. przystąpiło do Komunii św. W porównaniu z rokiem ubiegłym to ilość uczestniczących spadła o 4%, zaś ilość przystępujących do Komunii św. wzrosła o 2%.
15. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na remontowe inwestycje parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Za wszelkie ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: kalendarze misyjne i diecezjalne po 7zł. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.