Please update your Flash Player to view content.
1.Dziś XXXI Niedziela zwykła. Witamy w naszej parafii o. Oblata Maryi Niepokalanej z Bodzanowa, który głosi nam dziś kazania. Zachęcamy, by po Mszy św. zakupić kalendarz misyjny jako cegiełkę na misyjną działalność zgromadzenia.
 
2.Dziś jeszcze o g. 17.15 i w najbliższych dniach (do piątku) będziemy odmawiać modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy za zmarłych.
 
3.W tym tygodniu, po Mszach św. wieczornych, odbędą się spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy pierwszej: w poniedziałek kl. III gimnazjum, we wtorek kl. VI, w środę kl. VIII, a w czwartek kl. VII. Na spotkanie kandydaci przynoszą dzienniczki z potwierdzoną miesięczną spowiedzią.
 
4.Msza św. szkolna w czwartek o 16.45. Prosimy, by dzieci przynosiły ze sobą książeczki Droga do nieba.
 
5.W piątek Msza św. dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o g. 19.30.
 
6.W sobotę w Rudniku odbędą się dekanalne rozgrywki w piłce nożnej dla ministrantów.
 
7.Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o g. 11.00.
 
8.Młodzież zapraszamy w sobotę do klasztoru Annuntiata na czuwanie. Rozpoczęcie o g. 20.00   (o g. 23.00 Msza św. niedzielna).
 
9.W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g 19.00 w kościele.
 
10.W przyszłą niedzielę przypada 100-lecie odzyskania niepodległości. Zapraszamy wszystkich Parafian wspólnego dziękczynienia za wolną Polskę, wypraszając jednocześnie pomyślność dla niej. Uroczysta Msza św. w int. ojczyzny o g. 9.30.
 
11.W sobotę 10 listopada rozpocznie się w naszym dekanacie cykl katechez przygotowujących osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że przyjęcie tego sakramentu jest jednym z warunków koniecznych, by zostać rodzicem chrzestnym. Spotkania będą się odbywać przez kolejnych pięć sobót w domu katechetycznym przy parafii NSPJ w Raciborzu o g. 19.00, a Bierzmowanie będzie udzielane w katedrze opolskiej 16 grudnia.
 
12.Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziękujemy też za ofiary składane z wypominkami. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 
13.Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: kalendarze misyjne i diecezjalne po 7 zł. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.