Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta uroczystość to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszym szafarzom, lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za służbę przy ołtarzu i życzymy dalszej gorliwości i wytrwałości. Msza św. w int. wszystkich ministrantów o g. 11.00. „Bóg zapłać” ks. Adamowi za duszpasterską troskę o naszych ministrantów.

2. Msza św. szkolna w czwartek o 16.45. Prosimy, by dzieci przynosiły ze sobą książeczki Droga do nieba

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O g. 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16.15.

4. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie. Przed świętami będą jeszcze odwiedziny chorych 22 grudnia.

5. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych chcących świętować tzw. „andrzejki”, Biskup Opolski udziela dyspensy od piątkowego postu dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w piątek 30 listopada br.

6. W sobotę o g. 20.00 czuwanie dla młodzieży w klasztorze Annuntiata. Zachęcamy młodych do udziału, a rodziców prosimy o przypomnienie.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele. W związku z tym młodzież przygotowuje kiermasz adwentowy. Będzie można zakupić wieniec adwentowy oraz pierniki i ciastka. Młodych i rodziców prosimy o pomoc w czwartek o 18.30. Dla dzieci, jak każdego roku, ogłaszamy konkurs na najbardziej pomysłowy i najlepiej wykonany lampion adwentowy. Przewidziane są nagrody.
8. Siostry z Annuntiaty zapraszają jak co roku na Adwentowy Dzień Skupienia: w przyszłą niedzielę dla kobiet, a 16 grudnia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. 13.30. Szczegóły na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę o g. 15.00 zapraszamy osoby, które pielgrzymowały do Fatimy i innych sanktuariów maryjnych na spotkanie do salki kominkowej.

10. Nasza parafia zamierza zorganizować 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Litwę w dn. 16 – 20 lipca 2019r. Szczegółowy program w zakrystii, w gablocie i na stronie parafialnej. Koszt około 1200zł. Wstępne zapisy wraz z zaliczką 300zł w zakrystii.

11. W sobotę spotkanie scholki dziecięcej o g. 11.00.

12. W związku ze zbliżającym się Adwentem rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii dostępne już są świece na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł. Są też opłatki – opakowanie 5zł.

13. Gdyby ktoś chciał podarować do kościoła choinki to prosimy o informację w zakrystii.

14. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

15. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. na prośbę ks. Biskupa odbędzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: „Różaniec”, „Miłujcie się”, i „Anioł Stróż” oraz kalendarze misyjne i diecezjalne po 7 zł. Są również książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.