Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Przed kościołem, jak co roku, nasza młodzież z rodzicami i ks. Arturem przygotowała kiermasz adwentowy. Zachęcamy więc, by zakupić wieniec adwentowy, ciasteczka i pierniki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zimowy wyjazd naszej młodzieży. Bardzo dziękujemy młodzieży i rodzicom za zaangażowanie w dekorowanie wieńców. „Bóg zapłać” również rodzinie Torchała za uwicie wieńca do kościoła.
Zapraszamy dziś jeszcze na nabożeństwo popołudniowe o g. 17.15, w czasie którego zostaną poświęcone roratnie lampiony, domowe wieńce adwentowe i wigilijne opłatki. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs dla dzieci na najbardziej pomysłowy i najlepiej wykonany lampion roratni.

2. Siostry z Annuntiaty zapraszają jak co roku na Adwentowy Dzień Skupienia: dzisiaj dla kobiet, a 16 grudnia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00.
3. Dziś o g. 15.00 zapraszamy osoby, które pielgrzymowały do Fatimy i innych sanktuariów maryjnych na spotkanie do salki kominkowej.
4. Tradycyjnie w okresie adwentu będą odprawiane Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o g. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę roraty dla dorosłych (prosimy, by przynieść ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik).
5. We wtorek przypada wspomnienie Św. Barbary. Msza św. żyjących i ++ górników o g. 9.00.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. w int. kapłanów oraz o nowe powołania, a po niej nabożeństwo o powołania. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego z koronką.
7. W piątek Msza św. dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania o g. 19.30. Zachęcamy młodych do udziału, a rodziców prosimy o przypomnienie.
8. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To dzień naszej modlitwy w int. dzieci poczętych oraz rodzin oczekujących dziecka i pragnących mieć potomstwo. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 (o g. 8.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP). Będzie również Msza św. dla dzieci o g. 11.00. Podczas tej Mszy św. dzieci I komunijne otrzymają poświęcony medalik, a Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia. Od g. 12.00 – 13.00 będzie tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej.
9. W przyszłą niedzielę w sali audiowizualnej będzie projekcja filmu „CHATA” – to opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Serdecznie zapraszamy. Początek o g. 18.00.
10. W przyszłą niedzielę w klasztorze Annuntiata odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZIN, który poprowadzi ks. Piotr Adamów. Rozpoczęcie o g. 9.30. Szczegóły na plakacie.
11. Nasza parafia zamierza zorganizować 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Litwę w dn. 16 – 20 lipca 2019r. Szczegółowy program w zakrystii, w gablocie i na stronie parafialnej. Koszt około 1200zł. Wstępne zapisy wraz z zaliczką 300zł w zakrystii.
12. W sobotę spotkanie dla kandydatów, ministrantów, lektorów o g. 14.00.
13. Wraz z Adwentem ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii dostępne już są świece na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł. Są też opłatki – opak. 5zł. Parafialny Zespół Caritas zachęca, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z długą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła.
14. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
15. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby naszych braci chrześcijan z krajów byłego Związku Radzieckiego, na tzw. Kościoły Wschodnie.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: „Różaniec”, „Miłujcie się”, i „Anioł Stróż” oraz kalendarze misyjne i diecezjalne po 7 zł. Są również książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.