Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Duchowo złączeni z naszymi braćmi w krajach byłego Związku Radzieckiego modlimy się i materialnie wspieramy – ofiarą do puszek – Kościoły na Wschodzie. Zapraszamy dziś jeszcze nabożeństwo adwentowe o g. 17.15, a po nim do sali audiowizualnej na projekcję filmu „CHATA” – to opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Serdecznie zapraszamy. Dziś też w klasztorze Annuntiata od godz. 9.30 trwa ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZIN, który poprowadzi ks. Piotr Adamów.

2. Tradycyjnie w okresie adwentu odprawiamy Msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 16.45, a w czwartek i piątek o 6.30; w sobotę o 6.30 roraty dla dorosłych (prosimy, by przynieść ze sobą świecę zaopatrzoną w okapnik).
3. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania – wspólne dla obydwu grup: w poniedziałek – kl. III gimnazjalna, we wtorek – kl. VI i kl. VII, a w środę – klasa VIII. Spotkania będą w kościele.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieust. Pomocy. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.
5. W piątek o 19.30 nabożeństwo dla młodzieży. Zachęcamy młodych do udziału, a rodziców prosimy o przypomnienie.
6. W sobotę od g. 8.00 zapraszamy Panie i Panów do świątecznego sprzątania naszego kościoła. Prosimy, by wziąć ze sobą odpowiedni sprzęt.
7. W sobotę o g.11.00 spotkanie przedświąteczne dla scholki dziecięcej (rodziców prosimy o pomoc w organizacji spotkania), natomiast o 15.00 zapraszamy spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe. Spotkania odbędą się w salce kominkowej. W niedzielę o 15.00 spotkanie opłatkowe będzie mieć LSO.
8. W przyszłą niedzielę w klasztorze Annuntiata odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MĘŻCZYZN. Rozpoczęcie o g. 9.00. Szczegóły na plakacie.
9. Nasza parafia zamierza zorganizować 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Litwę w dn. 16 – 20 lipca 2019r. Szczegółowy program w zakrystii, w gablocie i na stronie parafialnej. Koszt około 1200zł. Wstępne zapisy wraz z zaliczką 300zł w zakrystii.
10. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii są świece Caritas na wigilijny stół (czerwone i białe): mała 5zł, a duża 12zł. Są też opłatki – opak. 5zł. Parafialny Zespół Caritas również zachęca, by wesprzeć osoby starsze i samotne darem w postaci środków czystości albo produktami żywnościowymi z długą datą ważności. Dary te prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła z przodu kościoła. Tym, którzy już to uczynili serdeczne „Bóg zapłać”.
11. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
12. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby naszych braci chrześcijan z krajów byłego Związku Radzieckiego, na tzw. Kościoły Wschodnie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
13. Instytut Myśli Schumana oraz Biskup Opolski zaprasza rodziny do przyjęcia w trakcie wieczerzy wigilijnej obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Szczegóły w Liście Parafialnym.
14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: „Różaniec”, i „Anioł Stróż” oraz kalendarze misyjne i diecezjalne po 7 zł. Są również książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.