Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

2. Okazja do spowiedzi w poniedziałek 6.00 – 11.00.

3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Pojednani z Bogiem i bliskimi, zasiądziemy do wieczerzy. Zadbamy, by była wspólna modlitwa (tekst w DN i GN), odczytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, przełamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne, będziemy też pamiętać o wspólnym kolędowaniu. Dołożymy też starań, by zachować nasze świąteczne zwyczaje, a wśród ich wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, a oczekując Narodzenia Pańskiego weźmiemy udział we Mszy św. Pasterkowej o północy, natomiast dzieci i osoby starsze zapraszamy na Pasterkę o g. 15.30. Zachęcamy, by sobie odpalić i zabrać do domu światełko betlejemskie.

4. Msze św. w I i II Święto Bożego Narodzenia będą sprawowane w porządku niedzielnym. W I święto nie będzie jednak Mszy św. o 6.30 i nabożeństwa popołudniowego. Na nabożeństwo kolędowe zapraszamy w II Święto o 17.15. Msza św. z 13.30 będzie przesunięta na 13.45.

5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek. Szczegółowy plan kolędy podany jest gablotce, w „Liście Parafialnym” i na stronie internetowej.

6. W czwartek przypada Święto Św. Jana, Apostoła. Prosimy przynieść wino, które zostanie poświęcone po Mszy św. Dodatkowa Msza św. o g. 9.00.

7. W piątek Święto Św. Młodzianków. Dzieci naszej parafii oraz rodziców z najmłodszymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. w int. dzieci i rodziców o g. 10.00. Po Eucharystii dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Prosimy, by dzieci przyniosły na tą Mszę św. roratnie obrazki. W piątek Ks. Biskup udziela dyspensy od zachowania piątkowego postu.

8. Nasza parafia zamierza zorganizować w weekend majowy (28.04 – 02.05.2019) 5-dniową pielgrzymkę autokarową na Podkarpacie i w Bieszczady. W programie m. in. sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu, sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu, Komańcza, rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, Kalwaria Pacławska i Przemyśl. Szczegółowy program w gablocie, na stronie parafialnej i na ulotkach w zakrystii. Koszt 850zł. Wstępne zapisy wraz z zaliczką 200zł w zakrystii. Są też jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Litwę.

9. W zakrystii są jeszcze świece na wigilijny stół oraz opłatki.

10. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

11. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary składane przy kupowaniu opłatków i świec. Kolekta na Pasterce, jak co roku, będzie przeznaczona na wsparcie Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, tj. na Dom Matki i Dziecka oraz Ośrodek Adopcyjny w Opolu. W I święto kolekta na potrzeby naszej parafii, a w II święto na Wydział Teologiczny w Opolu.

12. Polecamy czasopisma: podwójny numer świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny (8zł) z modlitwą przy wigilijnym stole, Mały Gość Niedzielny i świąteczne wydanie Listu Parafialnego. W zakrystii: „Różaniec”, „Miłujcie się”, i „Anioł Stróż” oraz kalendarze misyjne i diecezjalne po 7 zł. Są również książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki LOGOS – w niedziele 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.