Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Niedziela Św. Rodziny. Przez wstawiennictwo Matki Najśw. Maryi i Św. Józefa modlimy się w int. rodzin naszej parafii. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo.

2. Jutro kończy się Stary Rok kalendarzowy. Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym o g. 16.30. Przed północą od g. 23.30 będzie półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy, by w taki sposób wejść w Nowy Rok kalendarzowy.

3. We worek – Nowy Rok. Tego dnia przypada Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane, a więc każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Nie będzie w Nowy Rok pierwszej Mszy św. o g. 6.30. O g. 17.15 nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój na całym świecie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 18.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych.

5. Od środy będą kontynuowane odwiedziny kolędowe. W klatkach z winą będziemy rozpoczynać od góry. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna zasadniczo rano oraz w soboty do g. 9.30.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Nie będzie tego dnia nabożeństwa, ponieważ Ks. Dziekan Piotr Spallek zaprasza do udziału w V Raciborskim Orszaku Trzech Króli. W tym roku Orszak pójdzie trzema strumieniami: z kościoła Św. Mikołaja, z kościoła NSPJ i z naszego MB. Wyjście sprzed pomnika Św. Jana Pawła II o g. 14.30, a wspólne zakończenie na Rynku o g. 15.45. Zapraszamy wszystkie rodziny. Organizatorzy proszą, by dominującym kolorem nurtu MB był kolor niebieski. O g. 18.15 w kościele Św. Mikołaja koncert kolęd – szczegóły na plakacie.

7. W uroczystość Trzech Króli będziemy błogosławić wodę, kadzidło i kredę. Zachęcamy, by przynieść ze sobą wodę do poświęcenia. Święto Objawienia Pańskiego jest dniem modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. Kolekta będzie przeznaczona na misje, a dzieci z Grupy Misyjnej s. Elżbiety wystąpią w inscenizacji i po Mszach św. będą zbierać ofiary jako kolędnicy misyjni na potrzeby dzieci z krajów misyjnych.

8. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

9. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary kolędowe, dzięki którym będzie kontynuowany remont sal i toalet w domu katechetycznym na I piętrze i zostanie przeprowadzona termomodernizacja budynku plebanii. Za zrozumienie tych potrzeb „z góry” serdecznie dziękujemy.