Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Nie będzie nabożeństwa, ponieważ Ksiądz Dziekan Piotr Spallek zaprasza do udziału w V Raciborskim Orszaku Trzech Króli. W tym roku Orszak pójdzie trzema strumieniami: z kościoła Św. Mikołaja, z kościoła NSPJ i z naszego MB. Wyjście sprzed pomnika Św. Jana Pawła II o g. 14.30, a wspólne zakończenie na Rynku o g. 15.45. Zapraszamy wszystkie rodziny. Organizatorzy proszą, by dominującym kolorem naszego nurtu MB był kolor niebieski. O g. 18.15 w kościele Św. Mikołaja koncert kolęd – szczegóły na plakacie.

2. Dzisiaj za symboliczną złotówkę będziemy rozdawać woreczek z poświęconą mirrą, kredą i węgielkiem. Żeby wystarczyło dla wszystkich, prosimy jednego przedstawiciela rodziny o podejście do przodu. Zachęcamy również, by zabrać do domu poświęconą wodę.

3. Dzisiejsze Święto jest dniem modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę przeznaczoną na misje; dziękujemy również s. Elżbiecie i dzieciom za występ w misyjnej inscenizacji. Po Mszach św. dzieci będą jeszcze zbierać ofiary jako kolędnicy misyjni na potrzeby dzieci z krajów misyjnych.

4. Od jutra będą kontynuowane odwiedziny kolędowe. W klatkach z winą będziemy rozpoczynać od góry. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna zasadniczo rano oraz w soboty do g. 9.30. Tym, u których kolęda już była dziękujemy za wspólną modlitwę i spotkanie oraz za złożone ofiary. Przypominamy również, że dla rodzin, którym kolidował termin kolędy z ważnymi sprawami, będzie kolęda dodatkowa w sobotę 19 stycznia od g. 10.00. Adres prosimy zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.

5. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne (środa, czwartek i piątek o g. 6.30). Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w Bieszczady i na Litwę. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej, a zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pana Jezusa. Kolekta zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Podczas Mszy św. o godz. 13.30 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00 w kościele.

8. W przyszłą niedzielę z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo popołudniowe z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zalecki do nowenny można składać w zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii gazetki ze stycznia: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Miłujcie się”. Zapraszamy również do naszej parafialnej biblioteki LOGOS.