Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą święconą, a wspominając naszych rodziców, chrzestnych i księdza, który nam Chrztu udzielił, osobiście podziękujmy za łaskę wiary. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczynamy I część okresu zwykłego w roku kościelnym. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo. Z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo dzisiejsze będzie z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zalecki do nowenny można składać w zakrystii.

2. Dziś w kościele NSPJ o g. 15.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Gościnnie wystąpi chór chłopięco-męski z Jasnej Góry.

3. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają z ks. Arturem i ks. Adamem do Zakopanego podczas zimowych ferii. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym w sali audiowizualnej.

4. W czwartek przypada 47 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Alojzego Spyrki. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., która będzie sprawowana w Jego intencji.

5. W piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w ciągu tygodnia, podczas której będziemy się modlić o jedność Chrystusowego Kościoła.

6. W piątek o g. 19.30 zapraszamy młodzież na projekcję filmu w salce audiowizualnej.

7. W sobotę o g. 20.00 w klasztorze Annuntiata odbędzie się czuwanie dla młodzieży. Serdecznie młodych zapraszamy, a rodziców prosimy o przypomnienie im tego.

8. Od jutra będą kontynuowane odwiedziny kolędowe. Rodziny, które nie były obecne na swojej kolędzie, a chciałyby jeszcze przyjąć księdza, proszone są o zgłoszenie adresu w zakrystii, bądź telefonicznie. Kolęda dodatkowa w sobotę od godz. 10.00. Tym, u których kolęda już była dziękujemy za wspólną modlitwę, spotkanie i za złożone ofiary.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w Bieszczady i na Litwę. Szczegółowy program w gablotce i na stronie parafialnej, a zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. Osoby, które już się zapisały na pielgrzymkę w Bieszczady proszone są o wpłatę kolejnej raty w wysokości 300zł.

10. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziękujemy za ofiary misyjne składane naszym dzieciom w Trzech Króli – dzieci w skarbonkach nazbierały 3418zł. W przyszłą niedzielę kolekta potrzeby naszej parafii.

11. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii gazetki ze stycznia: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Miłujcie się”. Zapraszamy również do naszej parafialnej biblioteki LOGOS.