Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu - LAETARE. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zaraz po Gorzkich Żalach zapraszamy do sali audiowizualnej na film „Bóg nie umarł cz. II. Dziś jeszcze w klasztorze Annuntiata Dzień skupienia dla mężczyzn. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

2. W środę o g. 18.40 zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania, którzy w tym roku mają ten sakrament przyjąć. Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej na II p. domu katechetycznego.
3. W czwartek o 18.40 odbędzie się katecheza dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII. Spotkanie będzie w kościele dla obydwu grup. Pozostałe klasy będą mieć spotkanie w przyszłym tygodniu.
4. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek o g. 16.45, a młodzież na Mszę św. w piątek o 19.30.
5. Katecheza dla dzieci I komunijnych z ks. proboszczem w sobotę o 10.15 kl. III A, o 11.00 kl. III B. Obecność obowiązkowa.
6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowa dla z zaleckami – w piątek o g. 17.00
7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od g. 17.00 do 18.00, a dla dzieci w czwartek przed Drogą Krzyżową od g. 16.00. Spotkanie Róż Różańcowych w sobotę o g. 16.45 w salce kominkowej.
8. Odwiedziny chorych i starszych w parafii będą w sobotę 13 kwietnia. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.
9. W piątek o g. 18.00 w kościele NSPJ rozpoczyna się Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa w tym roku prowadzi na Górę Św. Anny. Trasa jest trudna ze względu na swoją długość (54km). Biegnie polnymi drogami, wioskami oraz lasami. Najbardziej zaprawionych i wytrwałych zachęcamy do udziału. Szczegóły na stronie edk.pl
10. W sobotę zapraszamy na spotkania: ministrantów o g. 9.00, lektorów g. 9.45 i kandydatów g. 10.30. Spotkanie scholki dziecięcej o g.11.00.
11. W przyszłą niedzielę Msza św. o 13.30 w int. rocznych dzieci z miesiąca kwietnia.
12. Dekanalne duszpasterstwo rodzin w Raciborzu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich serdecznie zapraszają na Remont Małżeński – rekolekcje, które odbędą się od piątku do niedzieli w klasztorze Annuntiata. Spotkania poprowadzą Gabriela i Andrzej Strączek. Są oni małżeństwem z 30 letnim stażem i rodzicami siedmiorga dzieci.
13. Panom, którzy pomagali przy przecince gałęzi na placu kościelnym dziękujemy za poświęcony czas i siły.
14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za składane podczas Gorzkich Żali ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.
15. Parafialny Zespół Caritas zachęca do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci środków czystości i produktów żywnościowych z dłuższą datą ważności. Dary prosimy składać do specjalnie oznaczonego pudła obok chrzcielnicy.
16. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: „Droga do nieba” z małym i dużym drukiem. Są również paschaliki i świece wielkanocne. Nasza biblioteka jest jeszcze zamknięta.