Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2. W tym tygodniu po wieczornej Mszy św. odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania wspólne dla obydwu grup. W poniedziałek kl. III gimnazjum, we wtorek kl. VI, a w czwartek kl. VII. Spotkania będą w kościele.

3. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy do sali audiowizualnej (IIp.) na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. Również wieczorem w środę będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
4. Dzieci w tym tygodniu będą mieć Mszę św. szkolną w czwartek o g. 16.45.
5. W najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej pójdziemy Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta do kościoła NSPJ. Wcześniej – o g. 17.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego za ++ polecanych w zaleckach. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców wraz z dziećmi, młodzież i dorosłych.
6. Katecheza dla dzieci I komunijnych z ks. proboszczem w sobotę o 10.15 kl. III A, o 11.00 kl. III B.
7. Świąteczne odwiedziny chorych i starszych będzie w najbliższą sobotę od g. 8.00. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
8. W sobotę przypada 6 rocznica śmierci ks. proboszcza Eugeniusza Dębickiego. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o g. 18.00 sprawowanej w jego intencji. O g. 19.00 w kościele odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci podczas świąt i w miesiącu kwietniu.
9. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje spotkanie dla młodzieży ze wszystkich parafii diecezji. Spotkanie odbędzie się w auli naszego Seminarium w Opolu w godz. 10.00 do 21.30. Adresowane jest do wszystkich młodych od klasy 3 gimnazjum wzwyż. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy publikujemy na parafialnej stronie. Zachęcamy do udziału.
10. W piątek o godz. 18.00 w parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest dostępnych 7 tras. Jedna z tras prowadzi do naszego Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej (42 km). Szczegóły na plakacie i na stronie edk.pl
11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone palmy, a przed Mszą św. o g. 11.00 odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła, zostanie też rozstrzygnięty konkurs na najlepiej wykonaną palmę. Natomiast nasz Parafialny Zespół Caritas będzie organizował Kiermasz Świąteczny. Zachęcamy, by kupić baranka wielkanocnego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na paczki dla uboższych parafian i naszych chorych.
12. Nasze Siostry z Annuntiaty organizują w Ocyplu „Wakacje z Misjami” dla dzieci (9-15 lat). Termin: 24.07 – 03.08. Koszt 1090zł. Zgłoszenia u naszej katechetki – s. Elżbiety.
13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziękujemy również za składane podczas Gorzkich Żali ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na docieplenie naszej plebanii.
14. Parafialny Zespół Caritas zachęca do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci środków czystości i produktów żywnościowych z dłuższą datą ważności. Dary prosimy składać jeszcze w tym tygodniu do specjalnie oznaczonego pudła obok chrzcielnicy.
15. Z tyłu kościoła będzie wystawione pudełko na stare różańce dla osadzonych w raciborskim więzieniu. Można będzie podarować stare, może nawet porwane różańce, które nam w domu zalegają.
16. Czasopisma: Gość Niedzielny z filmem „Ignacy Loyola”, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż” oraz „Droga do nieba” z małym i dużym drukiem. Są również paschaliki i świece wielkanocne. Biblioteka jest jeszcze zamknięta.
17. Informujemy, że nasz kleryk Dawid Halfar ma zamiar 4 maja br. przyjąć święcenia diakonatu, a w przyszłości święcenia kapłańskie. Wierni, którzy wiedzieliby o jakichś nieprawidłowościach i przeszkodach do święceń mają obowiązek powiadomić o tym ks. proboszcza.