Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy KUL. Porządek Mszy św. – niedzielny, nie będzie jednak nabożeństwa popołudniowego. Zachęcamy do przedłużenia wielkanocnej radości poprzez udział we Mszy św. w ciągu Oktawy.

2. W czwartek zapraszamy dzieci na Msze św. szkolną o g. 16.45.

3. W piątek o 19.00 zapraszamy młodzież do sali audiowizualnej na film.

4. W sobotę o g. 20.00 zapraszamy młodych do klasztoru Annuntiata na czuwanie modlitewne.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przygotowane przez zespół UNISONO. Do soboty, każdego dnia o 17.45, będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

6. Dzieci, które w Wielkim Poście zbierały w skarbonkach jałmużnę na Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu, któremu grozi zamknięcie, prosimy o przyniesienie skarbonek na Mszę św. w niedzielę o g. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę grupa naszych parafian wyjeżdża na pielgrzymkę na Podkarpacie i w Bieszczady. Informujemy, że pielgrzymkę rozpoczynamy Mszą św. o g. 6.30 w naszym kościele, a po jej zakończeniu będzie wyjazd z parkingu przy kościele.

8. Kończąc wielkanocne uroczystości pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i naszym Gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać Księżom Adamowi i Arturowi oraz o. Grzegorzowi za posługę w konfesjonale i przygotowanie liturgii Triduum. Dziękuję ks. Adamowi, panu Henrykowi, pani Lidii i wszystkim Paniom i Panom oraz Rodzicom naszych ministrantów zaangażowanym przy budowaniu i dekorowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy całej służbie liturgicznej, klerykom, szafarzom, wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum, Panu Stachurskiemu oraz Paniom i Panom, którzy sprzątali kościół i Paniom dekorującym ołtarze. Bóg zapłać Panu Józefowi za służbę w zakrystii, górnikom i naszym organistom oraz zespołowi UNISONO i młodzieżowemu chórkowi. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, kościołów w Ziemi Świętej oraz za dzisiejszą kolektę na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.

9. Polecamy czasopisma w świątecznym wydaniu: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z małym i dużym drukiem. Nasza biblioteka od czwartku będzie znowu otwarta.