Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O g. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przygotowane przez zespół UNISONO. Dziś za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dziś grupa naszych parafian wyjeżdża na pielgrzymkę na Podkarpacie i w Bieszczady. Informujemy, że pielgrzymkę rozpoczynamy Mszą św. o g. 6.30 w naszym kościele, a po jej zakończeniu będzie wyjazd z parkingu przy kościele.

3. Dzieci, które w Wielkim Poście zbierały w skarbonkach jałmużnę na Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu, któremu grozi zamknięcie, prosimy o przyniesienie skarbonek na Mszę św. w niedzielę o g. 11.00.
4. We wtorek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o g. 6.30, 8.00, 9.30 i o 11.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Dziękując MB za szczególną obecność w historii naszej ojczyzny zapraszamy do udziału w Eucharystii. Zachęcamy również, by na te świąteczne dni wywiesić naszą narodową flagę.
5. W środę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj i nasze nabożeństwa majowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. W dni powszednie nabożeństwa będą o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.15. Na prośbę Ks. Biskupa będziemy podczas tych nabożeństw modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele.
6. Jak co roku 1 maja Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza do Jemielnicy na Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono okazją do wspólnej modlitwy w int. rodzin i z rodzinami oraz do promocji Bractwa Św. Józefa dla mężczyzn. Centralny punktem święta będzie Eucharystia o g. 11.00. Po południu nabożeństwo majowe i do Św. Józefa połączone z Jarmarkiem Cysterskim. Będą również liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na plakacie.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I sobota miesiąca. Z racji nowego miesiąca zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty. W czwartek wieczorna Msza św. za kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o nowe powołania, a w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki.
8. W sobotę w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu podczas uroczystej Mszy Świętej Opolski Biskup Pomocniczy Paweł Stobrawa udzieli klerykom V roku święceń diakonatu. Wśród tych kandydatów jest kleryk z naszej parafii Dawid Halfar. Prosimy o modlitwę za nich, by przez rekolekcje dobrze przygotowali się do posługi diakona.
9. W sobotę w naszym sanktuarium rozpoczyna się czas pielgrzymkowy. O g. 16.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Krzanowic.
10. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św., a o 19.00 spotkanie w salce.
11. Dziękujemy za złożoną dziś kolektę na Caritas Diecezji Opolskiej, a dzieciom i rodzicom za wielkopostną ofiarę w skarbonkach. 3 maja złożymy ofiarę na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną w Opolu.
12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba”. Nasza biblioteka jest już czynna o zwykłych porach: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.