Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma św. Dziś jeszcze o g. 17.15 nabożeństwo majowe.

2. Majówki w dni powszednie nabożeństwa są o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.15. Na prośbę Ks. Biskupa zapraszamy, by modlić się o nowe powołania w Kościele.

3. W poniedziałek i we wtorek odbędą się pierwsze próby przed uroczystością I Komunii św. dzieci z klas III. Obecność obowiązkowa, rozpoczęcie o g. 18.40. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie 19 maja, zaś Sakrament Bierzmowania młodzi przyjmą w kościele Św. Mikołaja 17 maja.

4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum (obydwie grupy) odbędzie w poniedziałek o g. 18.40 w domu katechetycznym.

5. W środę w Uroczystość Św. Stanisława, głównego Patrona Polski, podczas majówki i wieczornej Mszy św. będziemy gościć pielgrzymkę ze Studziennej, a w sobotę o 14.00 pielgrzymkę z Makowa.

6. W czwartek Msza św. szkolna dla dzieci o g. 16.45. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Dla młodzieży nabożeństwo majowe w piątek o g. 19.30.

7. W sobotę podczas Mszy św. o g. 11.00 ks. Artur wraz z księżmi ze swojego roku będzie dziękował za 7 lat kapłańskiej posługi. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

8. W sobotę o g. 19.00 w kościele odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

9. W sobotę o g. 20.00 w klasztorze Annuntiata odbędzie się kolejne czuwanie dla młodzieży. Zapraszamy naszych młodych, a zwłaszcza maturzystów i tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

10. Informujemy, że tegoroczna XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, by zarezerwować sobie czas i wziąć udział w pielgrzymce.

11. Dziękujemy za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Msza św. będzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba”. Nasza biblioteka jest już czynna o zwykłych porach: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.

13. Dziękujemy ks. diakonowi Dawidowi za głoszone dziś nam Słowo Boże i życzymy, by te pierwsze święcenia na drodze ku kapłaństwu spotęgowały gorliwość, osobistą świętość i jeszcze bardziej zacieśniły więź z Chrystusem.