Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś IV Niedzielą Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele. Zachęceni przez Pana Jezusa „proście Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje…” zapraszamy na nabożeństwo o g. 17.15 oraz do udziału we Mszy św. w dni powszednie. Jednocześnie dziękujemy Apostolstwu MARGARETKA i wszystkim, którzy modlą się za powołanych i o nowe powołania w Kościele.

2. W poniedziałek zapraszamy na I w tym roku nabożeństwo fatimskie, podczas którego będziemy modlić się z klerykami naszego seminarium i przełożonym o powołania. Od g. 17.00 będzie odmawiana modlitwa różańcowa (III i IV część), będzie również okazja do spowiedzi św. O g. 18.00 uroczysta Msza św., a po niej I część Różańca i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.

3. We wtorek i środę odbędą się dla dzieci z klas III próby przed uroczystością I Komunii św. Obecność obowiązkowa, rozpoczęcie o g. 18.40. W sobotę od 14.00 – 15.00 dzieci przystąpią do I spowiedzi, sama zaś uroczystość I Komunii św. będzie w niedzielę o g. 10.45. W czwartek o 18.40 prosimy rodziców dzieci o posprzątanie naszego kościoła.

4. Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek w kościele Św. Mikołaja o g. 18.00. Próby przed Bierzmowaniem będą w kościele Św. Mikołaja we wtorek, środę i czwartek o g.18.45. Młodzi obowiązkowo powinni mieć ze sobą książeczkę „Droga do nieba”.

5. W związku z uroczystościami I Komunii św. i Bierzmowania będzie dodatkowa okazja do spowiedzi we wtorek, środę i czwartek od g. 16.30 – 17.30.

6. W czwartek Msza św. szkolna dla dzieci o g. 16.45. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

7. Informujemy, że tegoroczna XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Zachęcamy, zwłaszcza młodych, by zarezerwować sobie czas i wziąć udział w pielgrzymce.

8. Informujemy, że w tym roku będzie zmieniona trasa procesji Bożego Ciała. I ołtarz przy Żorskiej 33, potem pójdziemy w stronę garaży, wzdłuż bloku Żorska 38-56. II ołtarz na placu przy przedszkolu na ul. Mysłowickiej, potem pójdziemy ul. Mysłowicką i Pszczyńską. III ołtarz przy krzyżu obok kwiaciarni i IV przy ołtarzu polowym na placu kościelnym. Bardzo prosimy o zaangażowanie, pomoc w dekorowaniu oraz o kwiaty. Na dekoracje ołtarzy będzie przez dwie niedziele (19 i 26 maja) kwesta do puszek po Mszach św.

9. Dziękujemy za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii, dziś jeszcze na prośbę Ks. Biskupa będzie zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. Za tydzień kolekta specjalna na docieplenie plebanii i zakup nowego kotła.

10. 25 i 26 maja zapraszamy do kina „Bałtyk” na film „Miłość i Miłosierdzie”. To niezwykła opowieść o św. Siostrze Faustynie i o objawieniach Pana Jezusa Miłosiernego. Seans o g. 13.25.

11. W sobotę nasze Miasto organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka obok hipermarketu E. Leclerc w godz. 8.00 – 15.00.

12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba”. Nasza biblioteka czynna: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.