Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy Rocznicę I Komunii św. Po południu zapraszamy dzieci, zwłaszcza I komunijne z rodzicami, do udziału w rowerowej pielgrzymkę do Gródczanek k. Pietrowic Wlk. O g. 16.00 przy kościele Św. Krzyża będzie nabożeństwo majowe, a po majówce ognisko z pieczeniem kiełbasy. Wyjeżdżamy indywidualnie, również prowiant we własnym zakresie.
2. Dziś przypada również Dzień Matki. Nabożeństwo majowe z Apelem Jasnogórskim w int. żyjących i zmarłych matek będzie tym razem o g. 20.00. Prosimy, by przynieść ze sobą jeden kwiat, który złożymy Matce Bożej idąc wokół ołtarza. Dziś także przypada 7 rocz. święceń kapłańskich ks. Artura. Msza św. w int. ks. Artura o g. 9.30.Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Od poniedziałku do środy będziemy obchodzić tzw. Dni Krzyżowe. To czas naszej modlitwy o obfite plony ziemi i o Boże błog. w pracy. W procesjach błagalnych do krzyża połączonych z nabożeństwem majowym będziemy te łaski wypraszać: w poniedziałek o 17.15 pójdziemy do krzyża przy kwiaciarni, we wtorek o 17.15 do krzyża przy światłach, a w środę procesja będzie po porannej Mszy św. do krzyża przy kościele. Serdecznie zapraszamy.
4. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych.
5. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania dla grupy I i II: kl. VI – we wtorek, kl. VII – w czwartek i kl. VIII w środę. Spotkania odbędą się w kościele o g. 18.40.
6. We wtorek o 18.40 spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających w lipcu na Litwę. Podczas spotkania należy uiścić ostatnią ratę 600zł.
7. W czwartek Msza św. szkolna o g. 16.45.
8. Młodych, zwłaszcza z kl. III gimnazjum, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w piątek o 18.00. Po Eucharystii spotkanie przy ciastku w salce kominkowej.
9. W piątek będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 9.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy adoracyjnej wg ustalonego planu. Porządek adoracji podany jest w gablocie i na stronie internetowej. Adorację zakończymy Majówką o g. 17.30 i nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
10. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O g. 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki. O 17.30 różaniec Róż Różańcowych, a po Mszy św. spotkanie w salce. W sobotę na wieczornej Mszy św. będziemy się również modlić w int. ks. Adama w 10 rocz. święceń kapłańskich. Odwiedziny chorych będą w następną sobotę 8 czerwca.
11. W sobotę o 9.30 w naszym sanktuarium będziemy gościć pielgrzymkę z Łubowic.
12. Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o g. 11.00.
13. W przyszłą niedzielę w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie przy kościele farnym o g. 15.00, a zakończenie u nas w Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, aby propagować wartość życia i rodziny.
14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę – jałmużnę postną z całego roku. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną w Opolu, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
15. Dziś w kinie „Bałtyk” projekcja filmu „Miłość i Miłosierdzie”. To niezwykła opowieść o św. Siostrze Faustynie i o objawieniach Pana Jezusa Miłosiernego. Seans o g. 13.25.
16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Nasza biblioteka czynna: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.