Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. O g. 17.15 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z nowenną do Ducha Św. Nowenna do Ducha Św. codziennie przed wieczorną Mszą św.
2. Dziś w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie przy kościele farnym o g. 15.00, a zakończenie u nas w Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, aby propagować wartość życia i rodziny.
3. Dziś w Święto Dziękczynienia wyrażamy Bogu wdzięczność za osobę Św. Jana Pawła II, który przed 40-laty po raz pierwszy pielgrzymował do naszej ojczyzny i za Sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

4. Msza św. szkolna w czwartek o 16.45. Od g. 16.00 spowiedź dla dzieci. Msza św. młodzieżowa w piątek o g. 19.30.
5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o powołania i za powołanych. W piątek poranna Msza św. w int. żyjących i zmarłych czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego w int. zbiorowej z koronką.
6. Z racji nowego miesiąca zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a dodatkowo w piątek i w sobotę od 17.00 do 18.00.
7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych i starszych w parafii. Kancelaria parafialna tego dnia będzie czynna od 11.00 – 12.00.
8. Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o g. 11.00.
9. W niedzielę o g. 15.30 spotkanie Rady Parafialnej w salce kominkowej.
10. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się od 3 do 7 lipca w Opolu-Winowie. W programie festiwalu: koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.
11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne i Kurię Diecezjalną w Opolu, po Mszach św. odbędzie się jeszcze zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.
12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Nasza biblioteka czynna: niedziela 9.00 – 9.30; czwartek 17.00 – 18.00.
13. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, w ramach którego Fundacja Pro – Prawo do Życia aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie, zachęca do poparcia projektu ustawy. Dziś przed kościołem jest możliwość wyrażenia takiego poparcia (potrzebny jest nr PESEL).