Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XII niedziela zwykła. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła o g. 17.15. Zapraszamy w szczególny sposób rodziców i dzieci sypiące kwiaty. Na zakończenie eucharystycznych procesji – w czwartek, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.

2. Dziś przy parafii NSPJ kolejne „Spotkanie z Afryką”. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, a zakończenie Mszą św. o g. 18.00. Ponadto spektakl teatralny, pogadanki misyjne i koncert. W imieniu „Młodych dla Kamerunu” serdecznie zapraszamy.
3. W poniedziałek Uroczystość Św. Jana Chrzciciela. O g. 9.00 będzie Msza św. za zmarłego ks. Biskupa Jana Bagińskiego, natomiast wieczorna Eucharystia będzie za zmarłego proboszcza o. Adama Krawca w 32 rocz. śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Poranna Msza św. w int. czcicieli NSPJ, od g. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
5. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza św. o g. 9.30. Kolektę w tym dniu przeznaczymy na potrzeby Stolicy Apostolskiej w Rzymie.
6. Również w sobotę przyjdą do nas pielgrzymki: o g. 8.00 z Łan, o 10.30 z Bieńkowic i o 16.00 z parafii Św. Mikołaja.
7. W niedzielę na Górze św. Anny stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Msza św. w Grocie Lourdzkiej o g. 10.00.
8. Informujemy, że w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy św. o g. 12.30, a odpusty w naszym raciborskim sanktuarium będą: 7 lipca, 15 sierpnia i 1 września.
9. W przyszłą niedzielę, na początku wakacji i czasu urlopowego, będziemy modlić się w int. kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a po Mszach św. poświęcimy nasze pojazdy. W podzięce za szczęśliwie przejechane kilometry zachęcamy, by złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy naszej opolskiej diecezji.
10. Przypominamy, że Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Zachęcamy, zwłaszcza młodych do udziału. Zapisy od lipca w kancelarii.
11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary przelewane na konto naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta również na potrzeby naszej parafii.
12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (z gumową bransoletką) i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy błogosławionego czasu odpoczynku, bezpiecznej podróży i powrotu do domu, a pozostającym w domu zapraszamy do udziału we Mszy św. i nabożeństwach.