Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XIII niedziela zwykła. W naszej parafii przeżywamy pierwszy z odpustów maryjnych – ku czci Nawiedzenia NMP. Witamy Ks. dr hab. Grzegorza Poźniaka, kierownika Studium Muzyki Kościelnej w Opolu, który głosi nam dziś Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o g. 11.00.

2. O g. 17.15 zapraszamy na Maryjne Nieszpory, które będą dopełnieniem dzisiejszej uroczystości.

3. Parafia św. Jana Chrzciciela na Ostrogu, zaprasza w poniedziałek o g. 18.00 do udziału we Mszy Świętej pod przewodnictwem JE ks. bp Pawła Stobrawy, transmitowanej w Telewizji Trwam i Radiu Maryja.

4. W sobotę o g. 9.00 w naszym sanktuarium będziemy gościć pielgrzymkę z Pawłowa, a w niedzielę o 15.00 pielgrzymkę z Polskiej Cerekwi.

5. W sobotę przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 III i IV część różańca i okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św., po niej I część różańca w językach i procesja fatimska wokół murów naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św.

7. W kancelarii można już zapisywać się na Opolską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Prosimy, by nie zwlekać z zapisem na ostatnie dni i zachęcamy, zwłaszcza młodych, do udziału.

8. Wyjeżdżającym na pielgrzymkę na Litwę przypominamy, że wyjazd będzie z parkingu przy kościele w nocy 15/16 lipca o g. 3.00.

9. Ojcowie Franciszkanie zapraszają młodych na Górę Św. Anny na ogólnopolskie Święto Młodzieży. Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com

10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę odpustową przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.

11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Biblioteka jest tymczasowo nieczynna.